Arles Avignon Bakary Soro (L) celebrates with teammate Francisco Pavon after the irst goal during the French L1 football match Brest vs Arles-Avignon on October 16, 2010 in Brest. AFP PHOTO PASCAL ALLEE
CHAMPIONNAT

Prvi bod Arlesa u povijesti

Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 16. listopad 2010. 23:24

Kako to obično i biva, francuski nogometni prvoligaši su bili potpuno pucački neraspoloženi, te je u subotnjih pet utakmica 9. kola postignuto samo četiri pogotka.

Apsolutno treba zabilježiti da je Arles došao do povijesnog, prvog boda u Le Championnatu. Nekako su uspjeli igrači Faruka Hadžibegića izvući bod kod Bresta, te je nakon osam poraza to bio prvi, djelomični, uspjeh Arlesa.

Nakon četiri uvodna remija na domaćem terenu francuski predstavnik u Ligi prvaka, Auxerre, "uspio" je upisati i prvi domaći poraz. Za to je krivac Bordeaux koji je pogotkom Modesta slavio s 1-0.

Poslije tri poraza zaredom u gostima, pak, Sochaux je upisao i - četvrti. S 2-0 su lako pali kod Montpelliera, dok je aktualni prvak Marseille pogotkom reprezentativca Remyja došao do teške, 1-0 pobjede, na Velodromeu protiv Nancyja.

U posljednjoj subotnjoj utakmici 9. kola PSG je u gostima svladao Toulouse s 2-0...

Mamadou Sakho, 20-godišnji francuski branič senegalskog porijekla, doveo je momčad iz glavnoga grada u vodstvo već u 11. minuti.

Tri boda za PSG potvrdio je u 56. minuti turski reprezentativac Mevlüt Erdinç svojim drugim pogotkom ove sezone.

Parižani su tako došli do četvrtog trijumfa u aktualnom prvenstvu i barem privremeno skočili na treće mjesto ljestvice. Toulouse je, pak, već peto uzastopno kolo bez pobjede i to nakon sjajnog starta u sezonu i 12 bodova iz prva četiri kola.