Ana Maria Marković

Instagram (Ana Maria Marković)
VELIKI TRIJUMF

Prvi golovi, prva pobjeda - i to kakva! Vatrene slave, golijadu pokrenula djevojka koja je zaludjela Hrvatsku

Hrvatska je put prema tri boda trasirala u prvom poluvremenu kada je postigla dva pogotka
Piše: Hina/SNObjavljeno: 30. studeni 2021. 19:19

U šestom kvalifikacijskom ogledu za odlazak na Svjetsko prvenstvo hrvatske nogometašice su upisale premijernu pobjedu te su postigle prve golove.

Na domaćem terenu u Puli Hrvatska je pobijedila Moldaviju s uvjerljivih 4-0 te su igračice Nenada Gračana trenutačno četvrte na ljestvici s četiri boda.

Hrvatska je put prema tri boda trasirala u prvom poluvremenu kada je postigla dva pogotka. Prvo je Ana Maria Marković svladala suparničku vrataricu u 6. minuti, dok je u 35. Landeka realizirala jedanaesterac za 2-0.

Ana Maria je, podsjetimo, prije otprilike dva mjeseca postala jedna od glavnih nogometnih priča u Lijepoj našoj. Članica je Grasshoppera, a u debiju za švicarski klub zabila je četiri pogotka i odmah privukla veliku pozornost. A osim nogometnim vještinama, brojne navijače hrvatske reprezentacije odmah je očarala i svojim atraktivnim izgledom.

MATIJA DJANJESIC/CROPIX

U drugom dijelu se nastavila dominacija Hrvatica, a usporedno s tim su se dogodila nova dva gola. Prvo je zabila Lubina u 65., a deset minuta kasnije i Jelenčić za konačnih 4-0.

U idućem mini-ciklusu, u travnju iduće godine, hrvatske nogometašice prvo gostuju kod Moldavije (8. travnja), dok nakon toga dočekuju Rumunjsku (12. travnja).