BUNDESLIGA

Prvi remi Augsburga

U posljednjem susretu 20. kola njemačkog nogometnog prvenstva Augsburg i Eintracht Frankfurt su odigrali 2-2 čime je domaćin dostigao Schalke na trećem mjestu Bundeslige.
Piše: HinaObjavljeno: 08. veljača 2015. 21:19

Zanimljivo, bio je to prvi remi Augsburga ove sezone. Domaćin je poveo 2-0 golovima Ragnara Klavana (7) i Raula Bobadille (37), no Eintracht je uspio izjednačiti. Prvo je Stefan Aigner u sudačkoj nadoknadi smanjio, a potom je Alexander Meier u 70. minuti poravnao rezultat.

U prvom nedjeljnom dvoboju Werder je pobijedio Bayer Leverkusen 2-1 ostvarivši četvrtu uzastopnu ligašku pobjedu. Sva tri gola pala su u prvom poluvremenu. Strijelci za Werder bili su Davie Selke (17) i Zlatko Junuzović (29), a za Bayer Hakan Calhanoglu (43). Tin Jedvaj nije nastupio za Bayer zbog ozljede, dok je Dario Krešić utakmicu pratio s gostujuće klupe za pričuve.

Na ljestvici vodi Bayern sa 49 bodova, drugi je Wolfsburg s osam bodova manje, dok Schalke i Augsburg imaju po 34 boda, no Schalke ima bolju razliku pogodaka. Mjesta koja vode u niži rang drže Freiburg (18) i Stuttgart (18), dok je Borussija Dortmund na 16. mjestu (19) koje vodi u dodatne kvalifikacije.