Paris Saint-Germain's midfielder Mathieu Bodmer celebrates after scoring a goal during the French L1 football match PSG versus Brest on December 5, 2010 at the Parc des Princes stadium in Paris. AFP PHOTO / BERTRAND GUAY
FRANCUSKA

PSG i dalje lovi Ligu prvaka

Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 01. svibanj 2011. 01:37

U posljednjoj subotnjoj utakmici 33. kola francuskog Le Championnata nogometaši PSG-a su na svom terenu opravdali status favorita i pobijedili Valenciennes s 3-1.

Tom pobjedom su Parižani došli do 56 boda u sezoni i izjednačili se na trećem mjestu s Lyonom koji, istina, ima utakmicu manje. No, znak je to i dokaz da Parižani ne odustaju od borbe za trećim mjestom koje nudi igranje kvalifikacija Lige prvaka za iduću sezonu.

Da su odlučni ove subote igrači PSG-a su potvrdili unutar uvodnih 25 minuta nakon kojih su vodili 2-0 (Nene i Bodmer). Pujol je pred kraj prvog dijela pogotkom za 2-1 vratio kakvu-takvu nadu gostima, ali je sve zaključeno u 88. minuti golom Sakha za konačnih 3-1.

Niti Vedran Runje, hrvatski reprezentativni vratar, nije uspio spriječiti novo poniranje svoga Lensa koji je svakim novim kolom sve bliže ispadanju iz Le Championnata.

U utakmici 33. kola francuskog prvenstva Lens je na svom travnjaku poražen od Lorienta 3-2, pa su tako ostali zabetonirani na pretposljednjem mjestu ljestvice. Do spasa im nedostaje čak devet bodova, ali imaju i utakmicu više od suparnika za ispadanje. Do 83. minute je Lens vodio 2-1, ali su do kraja primili dva pogotka, te je tako i Lorient s njihovog stadiona uzeo tri boda.

Lille je s uvjerljivih 5-0 pobijedio posljednjeplasirani Arles, te su time vratili u svoj posjed vrh ljestvice. Imaju dva boda više od Marseillea, ali i utakmicu više.