Marseille's forward Loic Remy (L) gestures in front Paris-Saint-Germain's defender Siaka Tiene (R) as teammate Claude Makelele (C) looks on during the French L1 football match Paris vs Marseille, on November 07, 2010 at the Parc des Princes stadium in Paris. AFP PHOTO / FRANCK FIFE
 AFP
FRANCUSKA

PSG - Marseille 3-1

Momčad Bresta, vodeća na ljestvici u francuskom nogometnom prvenstvu, izgubila je na gostovanju kod Lillea s 3-1 u ogledu 12. kola
Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 07. studeni 2010. 21:49

Nogometaši PSG-a pobijedili su na Parku prinčeva velikog rivala Marseillea s 2-1 u derbiju 12. kola francuskog prvenstva. Sva tri pogotka pala su u prvoj četvrtini utakmice. Već u 9. minuti je domaćin poveo. Neneov udarac iz daljine vratar gostiju Mandanda nije uspio kontrolirati, a na odbijenu loptu je pritrčao Mevul Erding i nekako je pospremio u mrežu.

U 19. minuti, nova radost za domaće navijače. Nene je sjajnim lobom prebacio gostujuću obranu, a u prostor je pravovremeno utrčao Hoarau, te je iz prve volejem poslao loptu kroz noge Mandandi. U 23. minuti, pogotku su se radovali i gosti. Gignac je s desne strane oštrom niskom loptiom ugrozio gol domaćeg vratara Edela koji je odbio loptu, a odbijanac je iz blizine Lucho Gonzalez pospremio u mrežu. Gosti su držali više loptu u svojim nogama (55%), imali su i više udaraca na gol (15-11), ali u onome najvažnijem, pogocima, uspješnija je bila pariška momčad, koja je pobjedom preskočila Marseille na trećem mjestu na ljestvici.

Momčad Bresta, vodeća na ljestvici u francuskom nogometnom prvenstvu, izgubila je na gostovanju kod Lillea s 3-1 u ogledu 12. kola. Brest, dojučerašnji drugoligaš, pretrpio je prvi poraz nakon perioda od 8 kola u kojima je upisao šest pobjeda i dva remija. Lille je dvoboj dočekao u sasvim suprotnom raspoloženju, nakon što je osvojio samo jedan bod u zadnja tri kola, ali ga je popravio pobjedom u kojoj su s golovima participirali Sow, Gervingo i Hazard. Za goste je poentirao Poyet.

Momčad Lensa je i četvrto kolo zaredom neporažena, a u 12. kolu je kao domaćin pobijedila Montpellier s 2-0. Vedran Runje branio je cijelu utakmicu za domaćina, koji je u zadnja četiri kola osvojio 8 od mogućih 12 bodova. Strijelci za Lens bili su Adil Hermach i Kanga Akale u prvom poluvremenu. Dodajmo da je Gregory Sertic ušao u igru u momčadi Lensa u 75. minuti.

Uspješan u nedjelju bio je i Monaco, koji je u gostima kod Nancyja slavio 4-0 pobjedu, tek drugu u prvenstvu ove sezone. Zanimljivo da je Monaco prva dva gola postigao zahvaljujući autogolovima domaćih igrača, Gavanona u 55. i Lotiesa u 62. minuti. Preostala dva pogotka postigao je Chu-Young Park u 81. i 87. minuti.

Nice je, pak, kod kuće tukla Toulouse 2-0.