AFP
CHAMPIONNAT

PSG preuzeo vrh tablice

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 04. ožujak 2012. 20:11

Nogometaši PSG-a iskoristili su subotnji kiks Montpelliera (1-1 kod Dijona) i 4-1 pobjedom nad Ajaccioom na Parku prinčeva u 26. kolu Le Championnata ponovo preuzeli vrh prvenstvene ljestvice.

Četiri različita igrača upisala su se u listu strijelaca kod PSG-a, a mrežu gostiju načeo je sjajni Argentinac Javier Pastore u 27. minuti udarcem ljevicom malo iskosa s lijeve strane u bliži kut. Bio mu je to osmi ovosezonski gol u 21. nastupu.

Već dvije minute kasnije pariški je sastav udvostručio prednost nakon sjajnog gola Jeremyja Meneza, iskosa s lijeve strane s ruba kaznenog prostora u suprotne rašlje, i činilo se da je utakmica riješena. No, gol Youanna Poularda u 42. minuti vratio je rezultatsku neizvjesnost.

Ona je ujedno i trajala do same završnice, a tada su Guillaume Hoarau i Nene potvrdili 16. ovosezonsku pobjedu PSG-a kojom su prestigli drugoplasirani Montpellier za jedan bod.

U posljednjoj utakmici 26. kola francuskog nogometnog prvenstva Rennes je kao gost slavio protiv Lorienta s 2-0.

Domaćin je ovim porazom ispisao najnoviju stranicu klupske povijesti, ali u negativnom smislu. Naime, Lorient je sada na nizu od 11 utakmica u Le Championnatu bez pobjede što je najduži post u povijesti kluba.

Rennes je sa po jednim pogotkom u svakom poluvremenu upisao nova tri boda kojima se uzdigao do četvrtog mjesta prvenstvene ljestvice koje vodi u Europu. Jonathan Pitroipa u 41. i Youssouf Hadji u 79. bili su strijelci, a ujedno i asistenti jedan drugome kod pogodaka.