OLAF KRAAK Afp
NAPETI SUSRET

PSV pobijedio Ajax i nakon deset godina osvojio svoj deseti nizozemski kup, divu iz Amsterdama poništen gol

PSV je s 2:1 pobijedio amsterdamski Ajax i osvojio Kup po 10. puta u svojoj povijesti
Piše: HinaObjavljeno: 17. travanj 2022. 22:57

PSV Eindhoven je u nedjelju pobijedio Ajax Amsterdam 2:1 u finalu nizozemskog kupa, kojeg je PSV osvojio deseti put, no prošlo je deset godina od posljednjeg naslova.

Ajax jebolje otvorio meč golom Ryana Gravenbercha u 23. minuti, a pogodak Dušana Tadića poništen je neposredno prije poluvremena. PSV je potom preokrenuo situaciju na početku drugog poluvremena postigavši ​​dva pogotka - u 48. je zabio Erick Gutierrez, a u 50. Cody Gakpo.

Ajax je bacio sve nade u napad, ali je pogodak Davyja Klaasena u 57. ponovno poništen nakon video pregleda, dok amsterdamski klub nije uspio ostvariti svoju dominaciju na terenu.

Eindhoven je deseti put upisao svoje ime na listi pobjednika Kupa, a Ajax, branitelj naslova, trijumfirao je čak 20 puta u Kupu i trenutno je ispred PSV-a četiri boda u prvenstvu.

23. travanj 2024 22:00