PRIMERA

Rakitić igrao pola sata

U drugom dosad završenom susretu Getafe je u gostima slavio kod Racing Santandera 2-1. Tek drugu gostujuću pobjedu Getafeu donio je Miku u 83. minuti.
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 21. siječanj 2012. 21:14

Nogometaši Espanyola lako su u zaostaloj utakmici 1. kola španjolske Primere s 3-0 na svom Cornella El-Pratu savladali Granadu rezultatom 3-0...

Golove u osmoj ovosezonskoj pobjedi Espanyola ugradili su Raul Baena, Verdu (iz penala) i Rui Fonte. S nova tri boda sastav iz Barcelone skočio je barem privremeno sa devetog na peto mjesto na ljestvici.

Dolaskom Diega Simeonea na mjesto trenera došlo je do očite preobrazbe neupitno kvalitetne momčadi Atletica iz Madrida koja je do dolaska Argentinca posebno bojažljivo djelovala izvan svog Vicente Calderona.

Prva gostujuća pobjeda stigla je u devetom pokušaju, nakon dva remija i čak šest poraza, a ceh je platio Real Sociedad kojem su Madriđani ukrcali 4 pogotka, od čega Kolumbijac Falcao tri. U tri utakmice pod Simeoneovim vodstvom Atletico je osvojio 7 bodova i priključio se momčadima u gornjem dijelu ljestvice.

U gradskom derbiju u Sevilli domaći Betis i Sevilla osvojili su po bod, a oba gola pala su u prvih 45 minuta. Prvo je Etxebarria zabio za domaćine u 26. minuti, a potom je Negredo poravnao u 41.

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić odigrao je zadnjih pola sata ušavši umjesto Trochowskog u 60. minuti, a recimo i da je zadnjih 20-tak minuta Sevilla bila s igračem manje jer je srednji branič Fazio u 70. minuti dobio drugi žuti karton.