ATLETICO UVJERLJIV

Rakitić opet zabio: Hrvatski reprezentativac odveo Sevillu do nove pobjede

Bio je to Ivanu Rakitiću već peti ovosezonski prvenstveni gol u devetom nastupu
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 27. listopad 2013. 15:21

U prvoj nedjeljnoj utakmici 10. kola španjolskog nogometnog prvenstva odigranoj u podnevnom terminu, Sevilla je na Sanchez Pizjuanu savladala Osasunu 2-1...

Prvi gol za andaluzijski sastav zabio je Ivan Rakitić. Dogodilo je to u 55. minuti na dodavanje Stephanea M'Bije. Rakitić je sjajno utrčao u prostor nakon dubinskog dodavanja M'Bije i iz malo iskosa s desne strane s nekih desetak metara iz voleja pronašao dalji donji kut Osasuninog gola.

Bio je to Rakitiću već peti ovosezonski prvenstveni gol u devetom nastupu, u povratničkoj utakmici po oporavku od desnog aduktora.

Rakitić je gol zabio u trenucima dok je Sevilla igrala s igrame više, budući je već u 35. minuti isključen gustujući branič Damia Perez. Kamerunac M'Bia asistirao je i za drugi Sevillini gol, koji je zabio Jairo Samperio u 75. minuti, dok je strijelac utješnog gola za Osasunu bio Oriol Riera u 87. minuti.

Rakitić je odigrao cijeli susret.

Atletico lakoćom do tri boda

U pretposljednjoj utakmici 10. kola prve španjolske nogometne lige Atletico Madrid dočekao je na svom Vicente Calderonu Betis u upisao uvjerljivu 5-0 pobjedu.

Da će ovo biti duga noć za gostujuću momčad pokazalo se već u prvoj minuti, točnije nakon 15 sekundi. Tek što je lopta izvedena s centra Atletico je složio akciju, uz malu pomoć domaće obrane, za vodstvo 1-0. Lopta je u konačnici došla do Olivera Torresa, mladog 18-godišnjeg veznjaka, kojem nije bilo teško s pet metara postići svoj prvijenac u Primeri.

Pogodaka do kraja poluvremena nije bilo, no onda je u prvih 20 nastavka uslijedio uragan "rojiblancosa", koji su preko Davida Ville i Diega Coste poveli s 4-0. Villi je za prvi pogodak s lijeve strane asistirao Filipe Luis, koji je ubacio i pronašao glavu bivšeg napadača Barcelone. Drugi je pogodak u 56. minuti, svega četiri nakon prvog, Villa postigao nakon sjajne minijature u kaznenom prostoru. Španjolac je devet minuta kasnije proigrao Diega Costu za njegov 11. pogodak ove sezone.

Točku na "i" sjajnoj Atleticovoj večeri stavio je Gabi u sudačkoj nadoknadi susreta.

Nakon još nedovršenog 10. kola Atletico je i dalje drugi sastav prvenstvene ljestvice s bodom manje od vodeće Barcelone i pet više od gradskog rivala Reala.

Primera, 10. kolo:

Real Sociedad - Almeria 3-0 (Griezmann 13, 50, Jose Angel 55)

Villarreal - Valencia 4-1 (Uche 17, Perez 22, Dos Santos 49, 84 / Ricardo Costa 63)

Sevilla - Osasuna 2-1 (Rakitić 55, Jairo Sampeiro 75 / Riera 87)

Atletico Madrid - Betis 5-0 (Torres 1, Villa 52, 56, Gabi 90+2, Diego Costa 65)