SERIE A

Ranieri debitirao pobjedom, Nerazzurri svladali Bolognu 3:1, slavio i Milan

Nogometaši Intera su s novim trenerom na klupi, Claudijem Ranierijem, ostvarili prvi pobjedu ove sezone uopće pobjedivši na gostovanju Bolognu s 3-1.
Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 24. rujan 2011. 22:28

Nakon što Inter pod vodstvom Gian Piera Gasperiniji nije uspio upisati nijednu pobjedu u službenim utakmicama (talijanski superkup, Serie A, Liga prvaka), vodstvo kluba bilo je primorano uručiti otkaz treneru i dovesti Claudija Ranierija. Da bi to mogao biti dobar potez pokazalo je 5. kolo (četvrto igrano) Serie A u kojem je Inter slavio na gostovanju kod Bologne s 3-1.

Kao što je svaki početak težak, tako je bio i ovaj za novog trenera Intera. Bologna je bolje otvorila utakmicu, imala je više loptu u svojim nogama i dostojno je parirala europskom prvaku od prije dvije godine. Međutim, Inter je bio taj koji je prvi došao do vodstva. Za 1-0 pogodio je Giampaolo Pazzini u 39. minuti na asistenciju Estebana Cambiassa i s tim se rezultatom otišlo na predah.

U nastavku je debi Ranierija na klupi Intera umalo pokvario Alessandro Diamanti pogotkom iz jedanaesterca u 66. minuti susreta. Samo umalo jer je s druge strane Diego Milito u 81. (ušao šest minuta ranije) uzvratio istom mjerom nakon što je na njemu i načinjen kazneni udarac. Do kraja susreta Inter je potvrdio svoju prvu pobjedu sezone pogotkom Brazilca Lucija na asistenciju Ganca Muntarija u 87. minuti utakmice.

szólj hozzá: Bol 1-3 Int

Inter je ovom pobjedom pobjegao iz zone ispadanja i sada se, barem dok svi ne odigraju svoje susrete, nalazi na 12. mjestu s četiri boda.

Sastav Cesene, uvjerljivo posljednjeplasiranu momčad na ljestvici 20 talijanskih prvoligaša, uspjeli su nogometaši Milana, aktualni prvaci, na San Siru u srazu petog kola pobijediti samo 1-0.

Clarence Seedorf pogodio je u petoj minuti utakmice iskosa s lijeve strane pod gredu suprotnog kuta Cesenina vratara za, pokazalo, jedini gol na utakmici.

Milanu je ovo bila prva ovosezonska prvenstvena pobjeda nakon dva remija i poraza kod Napolija, dok je Cesena upisala i četvrti poraz.

Iako gosti nisu pošteno zaprijetili, sastav Massimiliana Allegrija bio je izrazito neuvjerljiv.

U drugome večernjemu subotnjem ogledu Napoli je na svom San Paolu remizirao s Fiorentinom u utakmici bez golova.