Real Madrid's Gonzalo Higuain (R) celebrates his goal against Valencia next to teammates during their Spanish First Division soccer match at Madrid's Santiago Bernabeu stadium April 18, 2010. REUTERS/Andrea Comas (SPAIN - Tags: SPORT SOCCER)
 Reuters
LA PRIMERA

Real Madrid pregazio Betis, Barcelona lako protiv Racing Santandera

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 15. listopad 2011. 22:37

Argentinski napadač i reprezentativac Gonzalo Higuain trima je pogocima predvodio Real Madrid do domaće pobjede nad Betisom 4-1 u ogledu 8. kola španjolskog nogometnog prvenstva.

Nakon blijedog prvog poluvremena, u nastavku je ''kraljevski klub'' ponudio sasvim drukčije, njegovim navijačima puno dopadljivije lice. Prvi pogodak na utakmici Higuain je zabio u prvoj minuti drugog poluvremena. Marcelo je dugom loptom gurnuo u for Cristiana Ronalda, Portugalac je pretrčao svog čuvara i nesebično poslužio Higuaine koji je bez problema poentirao iz blizine.

Ronaldo se, iako nije bio strijelac, ponovno istaknuo u 59. minuti, kada je asistirao Brazilcu Kaki, koji je vrlo lijepo naciljao suprotni kut vratara Betisa s nekih 14 metara.

Radost Betisovim navijačima donio je Molina pogotkom u 69. minuti. No, Higuain je s novim dvama golovima, u 70. i 73. minuti, osigurao momčadi Josea Mourinha uvjerljivu pobjedu, treću uzastopnu u Primeri.

Higuainu je to bio drugi uzastopni hat-trick u španjolskom prvenstvu, jer je i u prethodnom kolu, u gosstujućoj pobjedi nad Espanyolom učinio isto to, odnosno čak treći u 13 dana, ako računamo i nastup za argentinsku reprezentaciju u kvalifikacijama za SP. Zabio je tri gola u pobjedi nad Čileom 4-1.

Nogometaši Barcelone su vrlo lako upisali novu pobjedu u ovosezonskoj Primeri. U ogledu 8. kola su s 3-0 pobijedili na svom stadionu Racing Santander. Time su vratili čelno mjesto na ljestvici...

Ima Barcelona sada bod više od Reala (18-17). Barcelona je skupila pet pobjeda i dva remija ove sezone, a na domaćem travnjaku imaju razliku pogodaka 21-0!

Lionel Messi je postigao dva pogotka, otvorio je seriju pogodaka u 11. i zaključio je u 68. minuti. Između toga se u strijelce upisao i Xavi Hernandez. Za Messija su ovo bili deveti i deseti pogodak ove sezone, te je prvi strijelac lige. Trenutačno na kontu ima tri više od Cristiana Ronalda, svog vječnog suparnika.

Racing Santander je i prošle sezone na Camp Nou nastradao s tri gola u svojoj mreži, a ovakvim rezultatom mogu biti i zadovoljni budući da je Barcelona imala još mnogo propuštenih prilika.

Ukupno u prvenstvu Higuain sada na svom kontu ima 8 golova, pa se izjednačio sa svojim reprezentativnim suigrečem Lionelom Messijem iz Barcelone na vrhu ljestvice strijelaca na sat vremena. Tada je Leo zabio dva protv Racinga iz Santandera i vratio se sam na vrh.

Real Madrid je s ovom pobjedom, makar i privremeno, skočio na prvo mjesto na ljestvici sa 16 bodova, dva više od Barcelone i Levantea koji imaju utakmicu manje.

Inače, recimo da je ove subote Cristiano Ronaldo po 100. put, u službenim utakmicama, nastupio za Real, a ostao je na dosadašnjih, čak, 96 pogodaka!