afp
PRIMERA

Real nakon uvjerljive pobjede pobjegao Barceloni na +13, Ronaldu nova dva pogotka

Real sada ima 61 bod na prvenstvenoj ljestvici što mu je ujedno i drugi najbolji rezultat u klupskoj povijesti nakon sezone 1960/1961 kada su imali 62.
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 18. veljača 2012. 23:12

Nogometaši Real Madrida povećali su, barem na dan, prednost na 13 bodova ispred Barcelone u utrci za naslov prvaka u španjolskoj Primeri. Madrižani su na Santiago Bernabeu slavili protiv Racing Santandera s 4-0 u sklopu 24. prvenstvenog kola.

Igrači trenera Josea Mourinha sve su riješili do poluvremena kada su imali rezultatsku (2-0) ali i brojčanu prednost (igrača više).

Poveo je Real nakon svega šest minuta igre pogotkom Cristiana Ronalda. Bio mu je to 28. pogodak ove sezone u Primeri. Ključan trenutak utakmice ipak se dogodio u 39. kada je zbog drugog žutog kartona, u svega 13 minuta, igru morao napustiti Domingo Cisma iz gostujućeg sastava. Pet minuta kasnije Real je već imao 2-0 nakon što je Karim Benzema iskoristio asistenciju Xabija Alonsa.

Mreže su u nastavku mirovale sve do 73. minute kada je Argentinac Angel Di Maria zabio svoj prvi pogodak ove godine u svom također prvom nastupu. Naime, Argentinac je zbog ozljede propustio sve utakmice Reala u 2012. godini.

Točku na i stavio je svojim drugim pogotkom Benzema u pretposljednjoj minuti utakmice.

Recimo da su se pred kraj utakmice, izgleda lakše, ozlijedila dva igrača Reala - Cristiano Ronaldo i Angel di Maria. U nedjelju će valjda biti izvjesnije o kakvim je ozljedama riječ.

U ranije odigranoj utakmici Getafe i Espanyol odigrali su bez pobjednika 1-1.

Nogometaši Seville pobijedili su na svom Sanchez Pizjuanu, u utakmici 24. kola španjolske Primere, Osasunu 2-0 i time su prekinuli niz od pet prvenstvenih utakmica bez pobjede.

Imala je Sevilla crni niz od dva remija i tri poraza, s tim da su porazi bili ono posljednje što su napravili u Primeri. Ovom zgodom su imali sreću da su prvi pogodak postigli relativno rano (Mendel u 16.), te su time imali lakši put do tri boda. Bio je to prvi pogodak Mendela za Sevillu.

No, od samog starta je Sevilla krenula žestoko, pa je u prvim minutama mogao poentirati Kanoute. U 20. minuti je lijepu priliku imao i hrvatski nogometaš Ivan Rakitić, ali je loše pucao sa desetak metara iskosa.

Zapaženo je igrao cijelu utakmicu Rakitić, no u nastavku je Osasuna krenula ozbiljnije po izjednačenje. Nekoliko je puta domaći vratar Palop odlično spašavao svoju momčad, a na kraju je u četvrtoj minuti nadoknade Trochowski postavio konačnih 2-0.