Luka Sučić slavi pogodak u finalu

BARBARA GINDL Afp
POTPUNA DOMINACIJA

Red Bull Salzburg četvrti put zaredom osvojio austrijski Kup, prvi pogodak u finalu zabio Luka Sučić

Ovo je deveti Kup naslov za Salzburg. Svih devet ovaj je klub osvojio u posljednjih 11 sezona...
Piše: HinaObjavljeno: 01. svibanj 2022. 19:48

Hrvatski veznjak Luka Sučić bio je strijelac prvog pogotka za Red Bull Salzburg u 3-0 (1-0) pobjedi protiv Rieda u finalu Austrijskog kupa igranom u Klagenfurtu.

Sučić je doveo svoju momčad u vodstvo u 37. minuti preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora nakon dodavanja Adeyemija. U drugom poluvremenu su Woeber u 52. i Šeško u 87. minuti potvrdili pobjedu Salzburga.

Ovo je deveti naslov pobjednika Kupa za Salzburg, a četvrti zaredom. Svih devet Kupova ovaj je klub osvojio u posljednjih 11 sezona, a u tom je razdoblju osvojio i 10 naslova prvaka Austrije, jedini trofeji koje je propustio u tom razdoblju su prvenstvo i Kup u sezoni 2012/13. koje su osvojili bečka Austrija, odnosno Pasching, te Kup u sezoni 2017/18. kojega je osvojio Sturm.

26. travanj 2024 14:35