BUNDESLIGA

Remi Schalkea i Augsburga

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 22. travanj 2012. 20:51

U prvoj od dvije utakmice 32. kola nedjeljnog bundesligaškog programa Augsburg i Schalke podijelili su bodove na SGL-Areni odigravši 1-1.

Okupljenih 30.660 gledatelja imao je priliku vidjeti oba gola u prvom poluvremenu.

Poveo je domaći Augsburg golom glavom Sebastiana Langkampa u 6. minuti nakon asistencije Marcela Ndjenga, a bio mu je to četvrti ovosezonski ligaški gol. Schalke je izjednačio u 38. minuti, a strijelac je bio tko drugi nego Klaas-Jan Huntelaar kojem je to bio 25. bundesligaški gol. Zabio ga je udarcem desnicom na asistenciju Joela Matipa.

Schalkeu je ovo bio prvi osvojeni bod u tri posljednja ligaška susreta kojim je povećao prednost nad četvrtoplasiranom Borussijom Mönchengladbach na dva boda. "Rudari"iz Gelsenkirchena trenutno naime drže posljednju "izravnu kartu" za Ligu prvaka sljedeće sezone.

S druge strane, Augsburgu je osvojeni bod bio itekako važan u borbi za opstanak budući su dva kola prije kraja od zone ispadanja udaljeni četiri boda, a predstoje im teške utakmice protiv Borussije Mönchengladbach i HSV-a.

Nakon što su Augsburg i Hannover odigrali 1-1, susret Hannovera i Freiburga završio je bez golova 0-0.

Hannover je ovom utakmicom uspio sačuvati niz neporaženosti ove sezone na travnjaku svoje AWD-Arene (devet pobjeda i sedam remija).

Iako je Hannover bio nešto opasnija momčad, bila je to utakmica u kojoj su prave prilike bile rijetke, a osvojenim bodom svakako su zadovoljniji gosti iz Freiburga budući su i matematički osigurali opstanak u elitnom razredu njemačkog nogometa.

Hannover je osvojenim bodom učvrstio sedmu poziciju, ali i dalje mu je u posljednja dva kola potrebna jedna pobjeda kako bi osigurao plasman u Europa ligi sljedeće sezone.