Rijeka na Rujevici lako pobijedila novog prvoligaša, među strijelce se upisala trojica različitih igrača

U drugoj kontrolnoj utakmici Rijeka je srušila novog prvoligaša iz Sigeta 3:0
Piše: Slavko KonopljakObjavljeno: 26. lipanj 2021. 22:45

RIJEKA - HRVATSKI DRAGOVOLJAC 3:0 (Liber 32', Galović 40', Bilić 71')

RIJEKA Pomoćno igralište na Rujevici. Bez gledatelja. Sudac: Rožman. Pomoćnici: Kezele, Pajić (svi iz Rijeke).

RIJEKA: Labrović, Tomečak, Escoval, Galović, Vukčević, Lepinjica, Mudražija, Murić, Pavičić, Bušnja, Ampem. (još su igrali: Prskalo, Braut, Galešić, I. Smolčić, Jurišić, Liber, Putnik, Bilić, Hodža, M. Frigan).

TRENER: Goran Tomić.

HRVATSKI DRAGOVOLJAC: Šubarić, Majstorović, Ivkič, Bagadur, Valentić, Karoglan, Roca, J. Bašić, M. Bašić, Martinez, Dedić (još su igrali: Marić, Hrvoj, Oršolić, Marković, Vidović, Baković, Beloša-Fijan, Sekulić, Abramović, Perić, Markota, Mikić, Mamić).

TRENER: Miroslav Kuljanac.

Hrvatskom dragovoljcu je na Rujevici ovo bio također drugi izlazak na scenu (Lokomotiva 1:2).

Prvih pola sata praktički je proteklo nadmudrivanjem između dva šesnaesterca, bez prilika. A potom je zadnja linija Crnih pogriješila, Ampem je fino gurnuo loptu do Libera koji topovskim udarcem pogađa i pogodio donji desni kut.

Gosti iz Zagreba jedinu priliku propustili su u 37. minuti. Karoglan je s desne strane ubacio loptu u šesnaesterac domaćina gdje se našao omaleni Kolumbijac Martinez, međutim, glavom nije najbolje zahvatio loptu i ona je otišla preko vratnice.

Pet minuta prije kraja prve dionice, Escoval je izvanredno uposlio Galovića koji majstorski glavom prebacuje vratara Šubarića za 2:0. U nastavku utakmice, poslije brojnih izmjena, Crni su bili nešto konkretniji, dva puta okušao je svoj udarac sa ruba šesnaesterca Sekulić, međutim, prvi puta pored, a drugi puta tukao je preko vratnice, dok je to s druge strane iz iste pozicije uspjelo Biliću za 3:0.

Uostalom ima još dosta posla za obje momčadi, naročito za trenera Hrvatskog dragovoljca, Miroslava Kuljanca.

21. svibanj 2024 10:42