NOGOMETNA RAPSODIJA

Roma u rimskom derbiju svladala Lazio, Napoli srušio Milan na San Siru

Inter nakon 360 minuta ima impozantnu razliku pogodaka 13-1
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 22. rujan 2013. 16:46

Nogometaši Intera deklasirali su na gostovanju Sassuolo 7-0 u susretu četvrtog kola talijanskog nogometnog prvenstva.

Ovom pobjedom Inter je nakon nepotpunog četvrtog kola preuzeo vodstvo na ljestvici sa 10 bodova. Novak u Serie A, Sassuolo na zadnjoj je poziciji bez bodova u prva četiri kola i očajnom razlikom pogodaka 1-15.

Sassuolo 0-7 Inter (All Goals) 22.09... by ourmatch

U jednom od najvećih gradskih derbija na svijetu Roma je na rimskom Olimpicu pobijedila Lazio 2-0 i vratila se na vrh ljestvice Serie A s maksimalnih 12 bodova.

Ovom pobjedom Roma je ostvarila prvu pobjedu u 'Derby della Capitale' nakon četiri uzastopna neuspjeha. Romu su do pobjede predvodili Federico Balzaretti (63) i Adem Ljajić (90-11m). Gosti su od 82. minute igrali bez isključenog Andrea Diasa. U rimskom derbiju Hrvatska je imala dva predstavnika. Tin Jedvaj je sjedio na klupi Rome, dok je među pričuvama Lazia bio Josip Elez.

bal by bw38

Važne bodove dohvatila je i Fiorentina porazivši u Bergamu Atalantu 2-0 golovima Matiasa Fernandeza (41) i Giuseppea Rossija (69). Mladi hrvatski napadač Ante Rebić utakmicu je pratio s klupe 'viola' dok je Marko Livaja za domaći sastav odigrao posljednjih 17 minuta.

Uspješan je bio i prvak Juventus koji je u Torinu porazio Veronu 2-1. Strijelci za 'Staru damu' bili su Carlos Tevez (40) i Fernando Llorente (45+3), a za goste Fabrizio Cacciatore (36).

U ranije odigranom susretu Inter je na gostovanju deklasirao Sassuolo 7-0. Golove za milanski sastav postigli su Rodrigo Palacio (7), Saphir Sliti Taider (23), Raffaele Pucino (34-autogol), Ricky Alvarez (53), Diego Milito (63,83) i Esteban Cambiasso (75). Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić za Inter je igrao od 56. minute zamijenivši Taidera.

Na ljestvici vodi Roma s 12 bodova, dok Inter, Fiorentina i Juventus imaju po 10 bodova.

U posljednjem susretu četvrtog kola talijanskog nogometnog prvenstva Napoli je na San Siru pobijedio Milan 2-1 ostvarivši i četvrtu uzastopnu pobjedu ove sezone.

Napoli su do prve pobjede na San Siru u posljednjih 27 godina predvodili Britos (6) i Higuain (53), dok je poraz 'Rossonera' ublažio Balotelli golom u sudačkoj nadoknadi. Napadač Milana i ranije se mogao upisati među strijelce no u 61. minuti je promašio jedanaesterac.

REZULTATI:

Roma - Lazio 2-0 (Balzaretti 63, Ljajić 90-11m)

Atalanta - Fiorentina 0-2 (Fernandez 41, Rossi 69)

Bologna - Torino 1-2 (Natali 29 / D'Ambrosio 2, Cerci 45-11m)

Catania - Parma 0-0

Juventus - Verona 2-1 (Tevez 40, Llorente 45 / Cacciatore 36)

Sassuolo - Inter 0-7 (Palacio 7, Taider 23, Pucino 34-autogol, Alvarez 53, Milito 63,83, Cambiasso 75)

Subota:

Genoa - Livorno 0-0

Cagliari - Sampdoria 2-2 (Ekdal 26, Conti 90+1 / Gabbiadini 89, De Silvestri 90+3)

Chievo - Udinese 2-1 (Pellissier 13, Rigoni 40 / Maicosuel 1)

Milan - Napoli 1-2 (Balotelli 90 / Britos 6, Higuain 53)