IMAGO/IMAGO SPORTFOTODIENST/PROFIMEDIA
ZABIO PRED KRAJ SUSRETA

S razlogom je Mr. Derby: Soudani riješio najveću utakmicu Slovenije i donio važne bodove u borbi za naslov

Bivši igrač Dinama srušio je Olimpiju koja je, isto kao i Maribor, završila susret s igračem manje
Piše: HinaObjavljeno: 09. ožujak 2025. 17:59

Bivši igrač zagrebačkog Dinama Alžirac El Arabi Hilal Soudani (37) postigao je pobjednički pogodak za Maribor u najvećem slovenskom derbiju protiv Olimpije.

Soudani je pogodak odluke u dvoboju 24. kola igranom pred 9.500 gledatelja na stadionu Ljudski vrt postigao u 77. minuti.

Alžirac, koji je dres Dinama nosio od 2013. do 2018. godine, za Maribor igra od lipnja 2023.

Prva dva dvoboja Maribora i Olimpije ove sezone su završila bez pobjednika (1-1, 0-0), no ovoga puta je Maribor slavio osvojivši važne bodove u borbi za naslov prvaka.

Obje ekipe završile su utakmicu s igračem manje. Gosti su u 50. minuti ostali bez isključenog Manuela Pedrena koji je prvi žuti zaradio u 45. minuti, a drugi u 50. minuti. Kod Maribora je u 84. minuti isključen Bartug Elmaz.

Za Olimpiju je u sudačkoj nadoknadi u igru ušao Ivan Durdov, dok Antonio Marin nije nastupio.

Olimpija vodi na ljestvici sa 51 bodom, Maribor ima tri manje, a na trećem mjestu je Bravo sa 44 boda.

10. ožujak 2025 10:50