AP Photo/Martin Meissner
BUNDESLIGA

Schalke deklasirao Vukove

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 19. veljača 2012. 20:26

Wolfsburg se još jednom potvrdio kao vrlo slaba momčad na gostovanjima. U 22. kolu Schalke se poigrao sa sastavom Felixa Magatha slavivši s 4-0, uz jubilarni 400. pogodak Raula u karijeri.

Prema je Wolfsburg na Auf Schalke Arenu istrčao u nešto zatvorenijoj formaciji s jedinim isturenim napadačem, Mariom Mandžukićem, već nakon 15 minuta domaćini su vodili 2-0. Prvo je legendarni Španjolac Raul u 10. minuti svojim 400. zgoditkom karijere računajući klupske i reprezentativne nastupe doveo Schalke do vodstva, a samo pet minuta kasnije Nizozemac Klaas-Jan Huntelaar zabija za 2-0.

U nastavku su još dvije lopte završile u mreži sastava iz Vučjeg grada, a strijelcu su bili Matip, te još jednom raspoloženi Huntelaar kojem je ovo bio 18. bundesligaški pogodak sezone čime se izjednačio na ljestvici vodećih strijelaca s Bayernovim Mariom Gomezom.

Dodajmo da je hrvatski reprezentativni napadač Mario Mandžukić igrao do 81. minute kada ga je odmijenio iskusni bivši bosanskohercegovački reprezentativac Hasan Salihamidžić.

Lijevi branič Hannovera Christian Pander dva je puta asistirao, a potom i zabio u pobjedi svoje momčadi nad Stuttgartom 4-2 u 22. kolu njemačke nogometne lige.

Pander je asistirao Hagguiju i Dioufu u 25. i 32. minuti za vodstvo Hannovera 2-0, a potom se na početku nastavka i sam upisao u strijelce, da bi nakon toga napustio igru u 67. minuti. Do kraja je Stindl povisio na 4-0, a zatim je Stuttgart u razmaku od četiri minute preko Harnika i Okazakija smanjio na podnošljiviji poraz.

Inače, bile su to Panderu 14. i 15. asistencija u Bundesligi, a svi zgodici nakon njegovih ubacivanja postignuti su udarcima glavom. Hannover je u ovoj utakmici čak tri gola zabio nakon kornera što ove sezone još nikome u Bundesligi nije prošlo za rukom.

Hannover je tako nastavio niz bez poraza koji u Bundesligi traje devet susreta, od 19. studenog kada su izgubili kod Wolfsburga. S druge strane, Stuttgart je u istom razdoblju ubilježio samo jednu pobjedu.

Bundesliga, 22. kolo:

Schalke – Wolfsburg 4-0 (Raul 10, Huntelaar 15, 72, Matip 49)

Hannover – Stuttgart 4-2 (Haggui 25, Diouf 32, Pander 46, Stindl 73 / Harnik 75, Okazaki 79)