Gdanjsk, 170612.EURO 2012.PGE Arena Gdansk.Trening uoci utakmice treceg kola skupine C, Europskog nogometnog prvenstva u Poljskoj i Ukrajini, izmedju Hrvatske i Spanjolske.Na fotografiji: Gordon Schildenfeld tijekom treninga.Foto: Drago Sopta / CROPIX
 Drago Sopta / CROPIX
PAOK

Schildenfeld zabio za LP

Piše: HinaObjavljeno: 02. lipanj 2013. 23:54

Nogometaši grčkog prvoligaša PAOK-a izborili su plasman u kvalifikacije Lige prvaka nakon što su pobijedili u grčkom razigravanju za plasman u europske kupove.

PAOK je u posljednjem susretu 'mini-lige' na gostovanju pobijedio PAS Giannenu 2:1, a pobjednički gol zabio je hrvatski reprezentativac Gordon Schildenfeld u 74. minuti. Domaćin je poveo golom Vincentia u 31. minuti, izjednačio je Katsouranis u 70. minuti, a četiri minute kasnije hrvatski branič je poentirao za potpuni preokret. 'Schifo' je odigrao cijeli susret, a bio je to njegov prvi gol ove sezone.

Solunski klub je natjecanje zaključio sa 13 bodova, dva više od Atromitosa koji je kod kuće odigrao 0:0 protiv Asteras Tripolisa i tako ispustio dva važna boda u utrci za prvo mjesto. Atromitos je posljednjih 12 minuta imao igrača više, no nije uspio zabiti gol koji bi ga odveo do prvog mjesta i velikog slavlja.

PAOK je izborio mjesto u kvalifikacijama LP, dok preostala tri kluba sele u Europsku ligu.