HNK GORICA
VELIKO IZNENAĐENJE

Senzacija u Kurilovcu: Druga momčad HNL-a izgubila u kupu, Varaždin zabio 29 golova

Kurilovec osvojio Kup Zagrebačke županije, Varaždinci u svojoj nisu ništa prepuštali slučaju.
Piše: Vitomir Štuban/Sportske novostiObjavljeno: 22. rujan 2020. 20:20

Velikim htijenjem, upornošću i bespoštednom borbom za svaku loptu na terenu igrači trećeligaša Kurilovca zasluženo su po treći puta za redom te drugi puta protiv prvoligaša HNK Gorice osvojili Kup Nogometnog saveza Zagrebačke županije.

U prvom dijelu iako je momčad Gorice imala blagu inicijativu do prve velike prilike došli su Kurilovčani. U 27. minuti Matoš je ubacio pred vrata Šarić glavom zatresao prečku. Slobodni udarac iz 44. minute Hamada u gornji lijevi kut Debijađi je neutralizirao paradom. Kurilovec je poveo u posljednoj minuti prvog dijela, oštar ubačaj sa lijeve strane u peterac, ostavljen Sedlaček na drugoj vratnici zakucava u mrežu za 1:0. U ranom nastavku drugog poluvremena spomenimo priliku Delfija kada je lopta fijuknula uz vratnicu i udarac glavom Čunčića iz blizine u golmana. U 65. minuti Gorica ostaje sa igračem manje u polju jer Moro radi prekršaj za drugi žuti karton. Podebljanje vodstva u 74. minuti kreće od Matoša koji proigrava u desno Sedlačeka, njegova povratna prema Roginiću koji snalažljivo matira Banića niskom loptom u njegov lijevi kut. Mogao je Kurilovec riješiti utakmicu da su prije penala pogodili Martinović i Sedlaček, Banić ih je spriječio u naumu. Uslijedio je "blitzkrieg" Gorice.

U domaćem kaznenom prostoru pada Mitrović, sudac taj start karakterizira kaznenim udarcem, iz bijele točke siguran je Špikić. U slijedećem napadu Gorice sa desne strane upućena je lopta u peterac, pad koncentracije domaće obrane kažnjava ostavljeni Delfi na drugoj stativi te nivelira rezultat. Pobjednika su odlučili uvijek neugodni jedanaesterci. Svi izvođači bili su precizni, a kod Gorice Špikiću je udarac branio mladi Debijađi za veliko i zasluženo slavlje Kurilovca. Trajni i prijelazni pehar koji od nadalje ostaje u trajnom vlasništvu Kurilovca pobjednicima je uručio predsjednik NSZŽ Nenad Črnko.

FINALE KUPA NOGOMETNOG SAVEZA ZAGREBAČKE ŽUPANIJE

KURILOVEC - GORICA 7:5 (2:2)

VELIKA GORICA SRC Udarnik. Gledatelja 200. Sudac: I. Antunović (Velika Gorica). Pomoćnici: I. Mihalj (Velika Gorica) i Marinčević (Mičevec).

STRIJELCI: 1:0 - Sedlaček (45), 2:0 - Roginić (74), 2:1 - Špikić (84 - 11m), 2:2 - Delfi (85).

JEDANAESTERCI: 1:0 - Čunčić, 1:1 - Steenvoorden, 2:1 - Matoš, 2:2 - Delfi, 3:2 - Čurek, Špikić - vratar brani, 4:2 - Sedlaček, 4:3 - Mitrović, 5:3 - Marinić.

KURILOVEC: Debijađi, Čurek, Rajić, Čunčić, Šarić, Tominac (od 56. Roginić), Muhar, Marinić, Hodak (od 56. Martinović), Matoš, Sedlaček. TRENER: Perica Vidak.

GORICA: Banić, Muhammed, Jovičić, Moro, Doka (od 46. Babec), Kalik (od 87. Steenvoorden), Čanađija (od 46. Delfi), Dvorneković, Hamad (od 69. Špikić), Golubickas (od 69. Mitrović), Dieye. TRENER: Valdas Dambrauskas.

CRVENI KARTON: Moro (65 - drugi žuti karton).

U osmini finala Županijskog kupa, Varaždin je prošao dalje rezultatom 29:0 protiv ŠNK Karlovec. Čak devet pogodaka postigao je Dino Skorup, igrač na posudbi iz Hajduka. Pet golova dodali su Petković i Glavica, četiri je postigao Obregon.

27. travanj 2024 04:09