PA IMAGES/ALAMY/ALAMY/PROFIMEDIA Pa Images/Alamy/Alamy/Profimedia
ASISTENT JE BIO ISTI

Sjajna večer povremenog Vatrenog u Škotskoj: Mirko Čolak zabio dva gola u pobjedi Rangersa

Drugi Rangers sada ima 70 bodova, devet manje od vodećeg Celtica
Piše: HinaObjavljeno: 09. ožujak 2023. 00:03

Hrvatski napadač Antonio Mirko Čolak bio je dvostruki strijelac za Rangers u 4-1 (2-1) gostujućoj pobjedi protiv Hiberniana u zaostaloj utakmici 27. kola škotskog nogometnog prvenstva igranoj u srijedu.

Čolak je oba gola postigao na asistencije Sakale, prvoga u 34. minuti kojim je doveo svoju momčad u vodstvo od 2-1, a drugoga u 58. minuti kojim je postavio konačni rezultat. Bili su to njegovi 12. i 13. pogodak u prvenstvu ove sezone, a prvi nakon 29. listopada.

Hibernian je poveo autogolom Goldsona u 9. minuti, izjednačio je Tavernier iz kaznenog udarca u 12. minuti, a u strijelce se u 52. minuti upisao i dvostruki asistent Sakala.

Čolak je igrao za Rangers do 78. minute, dok je Borna Barišić odigrao čitav susret za drugoplasirani sastav škotske lige. Marijan Čabraja je ušao u igru za Hibernian u 70. minuti.

Drugi Rangers sada ima 70 bodova, devet manje od vodećeg Celtica koji je istovremeno na svom terenu svladao Hearts sa 3-1 (1-1). Hearts je treći sa 45 bodova, a Hibernian četvrti sa 40.

23. travanj 2024 00:48