BUNDESLIGA

Slatke brige za izbornika Igora Štimca: Ivica Olić zabio dva fantastična gola za Vukove

Hrvatski napadač Ivica Olić zadao je glavobolju izborniku Igoru Štimcu uoči dvoboja sa Srbijom, Naime, Olić je postigao sjajan pogodak škaricama za svoj Wolfsburg
Piše: HinaObjavljeno: 09. ožujak 2013. 17:37

Hrvatski reprezentativac Ivica Olić nastavlja s odličnim igrama u redovima njemačkog bundesligaša Wolfsburga. U gostujućoj pobjedi 'Vukova' protiv Freiburga 5:2, Olić je zabio dva gola upisavši se među strijelce treći susret uzastopce.

Prvo je zabio pogodak u kupu protiv Kickers Offenbacha, potom je zatresao mrežu u ligaškom ogledu protiv Schalke, a danas postigao dva gola. Olić je zabio za 3:1 u 21. minuti, te za vodstvo 4:1 u 49. minuti. Olić je igrao cijeli susret , dok je Ivan Perišić na terenu proveo prvo poluvrijeme.

Friburgo 1-3 Wolfsburgo (Gol de Olic) BUNDESLIGA by DaniDV

U najvećem derbiju njemačkog nogometa Schalke je u Gelsenkirchenu pobijedio Borussiju Dortmund 2:1. Golove za Schalke zabili su Julian Draxler (12) i Klaas-Jan Huntelaar (35), a za goste Robert Lewandowski (59).

Schalke vs Dortmund 2:0 Huntelaar by UCL2410

Lider Bayern je teškom mukom pobijedio Fortunu Duesseldorf 3:2. Gosti su vodili 1:0 i 2:1, no Bayern uspio iščupati pobjedu. Golove za bavarski sastav zabili su Thomas Mueller (45), Franck Ribery (73) i Jerome Boateng (86), a za goste Mathis Bolly (16) i Andreas Lambertz (71). Mario Mandžukić je za Bayern igrao do 61. minute.

Na ljestvici vodi Bayern sa 66 bodova, Borussija Dortmund ima 46, a Bayer Leverkusen na trećem mejstu 45 bodova.

U posljednjem subotnjem susretu 25. kola njemačkog nogometnog prvenstva Borussia Moenchengladbach i Werder su pred 54.000 gledatelja odigrali bez pobjednika 1:1.

Domaćin je poveo golom Peniela Mlape u 72. minuti, a Werder je izjednačio pet minuta kasnije golom Aleksandra Ignjovskog. Mlapa je u sudačkoj nadoknadi imao zicer za pobjedu domaćina, no njegov udarac, kada je već golman bio svladan, zaustavio je bivši igrač Zagreba Mateo Pavlović.

REZULTATI:

Borussia Moen. - Werder Bremen 1:1 (Mlapa 72 / Ignjovski 77)

Bayern - Fortuna Duesseldorf 3:2 (Muller 45, Ribery 74, Boateng 86 / Bolly 16, Lambertz 72)

Schalke - Borussia Dortmund 2:1 (Draxler 12, Huntelaar 35 / Lewandowski 59)

Mainz - Bayer Leverkusen 1:0 (Ivanschitz 61-11m)

Freiburg - Wolfsburg 2:5 (Kruse 2, Flum 65 / Kjaer 6, Vierinha 15, Olić 21, 49, Diego 90+4)

Greuther Furth - Hoffenheim 0:3 (Firmino 11, Joselu 17, Wesi 51)