REUTERS
SPEKTAKL U KAIRU

SLAVLJE KAKVO SE RIJETKO VIĐA! ALŽIR PO DRUGI PUT U POVIJESTI OSVOJIO AFRIČKI KUP NACIJA Sve je riješeno već u drugoj minuti

U finalu afričkog Kupa nacija Alžir je u Kairu pobijedio Senegal sa 1-0 osvojivši drugi naslov afričkog prvaka u povijesti.
Piše: HinaObjavljeno: 20. srpanj 2019. 01:06

ALŽIR - SENEGAL 1:0 (Bounedjah (2)

ALŽIR: Mbolhi - Zeffane, Bensebaini, Benlamri, Mandi - Mahrez, Fehgouli (od 85. Tahrat), Bennacer, Guedioura - Belaili (od 86. Brahimi), Bounedjah (od 88. Slimani)

SENEGAL: Gomis - Gassama, Sabaly, Sane, Kouyate - Gueye, Ndiaye (od 57. Diatta) - Mane, Saivet (od 75. Diagne), Sarr - Niang (od 85. Keita Balde)

KAIRO. Kairo International stadion. Sudac: Sidi Alioum (Kamerun);

Pogodak odluke zabio je Baghdad Bounedjah u drugoj minuti utakmice.

Za Alžir je to drugi naslov prvaka Afrike, a slavio je i 1990. na domaćem terenu. Finale je igrao i deset godina ranije, ali je tada izgubio. U oba ta finala je igrao protiv Nigerije.

Senegalu je to bilo drugo finale i drugi poraz nakon što je prije 17 godina izgubio završni dvoboj od Kameruna nakon izvođenja 11-eraca.

Alžir je poveo već u drugoj minuti utakmice golom Baghdada Bounedjaha. Alžirski napadač je pucao sa 20 metara, lopta je pogodila Salifa Sanea i u visokom luku završila iza leđa nemoćnog senegalskog vratara Amiga Gomisa.

Soccer Football - Africa Cup of Nations 2019 - Final - Senegal v Algeria - Cairo International Stadium, Cairo, Egypt - July 19, 2019    Algeria's Adlene Guedioura and team mates celebrate winning the Africa Cup of Nations at the end of the match  REUTERS/Suhaib Salem
REUTERS

U nastavku susreta Alžir se koncentrirao na obranu i nije pokazivao napadačke ambicije. Kako je Alžir igrao možda i najbolje pokazuje podatak od 32 prekršaja.

Senegal se nakon rano primljenog gola uspio pribrati tek nakon pola sata igre, a najbolju priliku u prvom dijelu imao je u 38. minuti kada je M'Baye Niang pucao s ruba kaznenog prostora, ali je lopta otišla malo iznad prečke.

Soccer Football - Africa Cup of Nations 2019 - Final - Senegal v Algeria - Cairo International Stadium, Cairo, Egypt - July 19, 2019    Algeria coach Djamel Belmadi is thrown in the air by the players as they celebrate winning the Africa Cup of Nations   REUTERS/Suhaib Salem
REUTERS

U drugom dijelu Senegal je zaigrao daleko bolje i imao je nekoliko odličnih prilika, međutim nije uspio svladati odličnog Raisa Mbolhija. Promašivali su Mane, Niang, Sarr...

U 60. minuti kamerunski sudac Alioum je dosudio i kazneni udarac za Senegal nakon što je Guedioura igrao rukom, ali ga je poništio nakon pregleda VAR-a.

Kup nacija - Ighalo najbolji strijelac

Nigerijski napadač Odion Ighalo najbolji je strijelac afričkog Kupa nacija koji je završen u Egiptu pobjedom Alžira.