BUNDESLIGA

Slavlje kod kuće za Borussiju M.

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 21. rujan 2013. 00:29

Nogometaši Borussije iz Mönchengladbacha i dalje igraju u istom ritmu: doma pobjeđuju, u gostima gube. U prvom ogledu 6. kola Bundeslige Borussia je pred svojim navijačima slavila protiv Eintracht Braunschweiga s 4-1.

Borussia tako ima tri domaće pobjede iz tri utakmice (u gostima tri poraza), uz razliku pogodaka 11-2. Novi prvoligaš Eintracht je, pak, i dalje bez pobjede, a u šest utakmica je odigrao tek jedan remi. Na posljednjem je mjestu ljestvice.

Goste je načeo švedski obrambeni igrač Oscar Wendt u 22. minuti, a samo devet minuta kasnije već je bilo 2-0 kada je strijelac bio brazilski nogometaš Raffael. Malo je neizvjesnosti vraćeno u ogled kada je Boland u 58. smanjio na 2-1, ali sve je postalo jasno u 72. kada je najbolji domaći strijelac Max Kruse realizirao jedanaesterac i povisio na 3-1. Bio je to Kruseov treći prvenstveni pogodak u sezoni.

Do kraja je još gostujućeg vratara Petkovica svladao po drugi put na ogledu Raffael.

Bundesliga, 6. kolo:

Borussia (M) - Eintracht Braunschweig 4-1 (Wendt 22, Raffael 31, 76, Kruse 72-11m / Boland 58)

Redoslijed: 1. Borussia (D) 15 (-1), 2. Bayern 13 (-1), 3. Bayer 12 (-1), 4. Borussia (M) 9, 5. Hannover 9 (-1)...

22. rujan 2024 08:01