NOGOMETNI KUPOVI

Slavlje Wolfsburga i Leipziga, Brekalo i Olmo prošli u prošli u četvrtfinale, nula Napolija i Atalante

RB Leipzig je s glatkih 4:0 na svom stadionu nadigrao drugoligaša Bochum
Piše: HinaObjavljeno: 03. veljača 2021. 21:39

Nogometaši Wolfsburga, Borussije (M) i RB Leipziga plasirali su se u četvrtfinale Njemačkog DFB kupa.

Wolfsburg je do plasmana među osam došao domaćom pobjedom nad Schalkeom 1-0, a strijelac jedinoga gola bio je Wieghorst u 40. minuti.

Josip Brekalo je ušao za domaće u 46. minuti, dok je Marin Pongračić ostao na klupi.

RB Leipzig je s glatkih 4-0 nadigrao na svom stadionu drugoligaša Bochum, a u strijelce su se upisali Haidara (11), Sabitzer (45pen) i Poulsen (66, 75). Dani Olmo odigrao je posljednjih pola sata u momčadi Leipziga.

Borussia M'gladbach je slavila kod Stuttgarta s 2:1, iako su domaći poveli golom Kongoanca Wamagituke već u 2. minuti nakon solo-prodora od čak 70 metara. Francuz Thuram je izjednačio u drugoj minuti nadoknade prvog dijela, a njegov sunarodnjak Plea pogodio je za ukupnih 2-1 u 50. minuti.

---------------------------------------------------------------------------------------------

Napoli i Atalanta odigrali bez golova

U prvoj utakmici polufinala Talijanskog nogometnog kupa branitelj naslova Napoli i Atalanta su odigrali 0-0.

Odluka o finalistu tako će pasti u uzvratu koji je na programu za tjedan dana u Bergamu.

Hrvatski reprezentativni veznjak Mario Pašalić igrao je za Atalantu od 73. minute.

U utorak je u prvoj utakmici drugog polufinalnog para Juventus kao gost svladao Inter sa 2-1. Ta će dva sastava svoj uzvrat igrati za šest dana u Torinu.

20. travanj 2024 04:49