M. CITY - BARCELONA 1:2

SUAREZ SRUŠIO CITY NA ETIHADU Messi u zapucao i penal, Rakitić odličan

Piše: Dražen KrušeljObjavljeno: 24. veljača 2015. 17:51

Nogometaši Barcelone pobijedili su u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka u gostima Manchester City s 2-1 i stekli veliku prednost pred uzvrat 18. ožujka na Nou Campu.

Dvostruki strijelac za Barcelonu bio je Luis Suarez (16, 30), dok je pogodak za City postigao Dergio Aguero (69). U trećoj minuti sudačke nadoknade Leo Messi je promašio jedanaesterac.Za Barcu je to 71. minute sasvim solidno igrao hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić.

Barcelona je Manchester City izbacila i prošle sezone u osmini finala Lige prvaka, tada s ukupnih 4-1, a u svakoj od te tri utakmice City je imao isključenog igrača. Večeras je na Etihadu "pocrvenio" Gael Clichy.

Vrlo raspoložena Barcelona zabila je dva pogotka u prvom dijelu, a mogla je i barem dvostruko više. U 16. minuti branič Citya Kompany je pogriješio, a Urugvajac Suarez preciznim udarcem pogađa suprotni kut za vodstvo Katalonaca. U 26. minuti Suarez izlazi sam ispred vratara Harta, no nije uspio progurati loptu kroz noge. U 30. minuti Suarez opet spretno dolazi do svojeg drugog zgoditka nakon preciznog dodavanja Jordi Albe i lijepe akcije koju su započeli Rakitić i Messi. U 44. minuti Dani Alves pogađa gredu, pa je City još dobro prošao u prvih 45 minuta.

Manchester City 1 - 2 Barcelona - Champions... by Football--Live

City je bolje počeo drugo poluvrijeme - u 49. minuti Džeko s pet metara glavom puca u vratara, a pet minuta kasnije Aguero u izglednoj prilici puca pored vrata. U 65. minuti Rakitić je blokiran ispred vrata, a u 69. minuti City je smanjio. David Silva je petom ostavio za Aguerra, koji je izborio za poziciju i prebacio Ter Stegena za 1-2.

Odmah po primljenom zgoditku Rakitić je napustio teren, a zamijenio ga je Matthieu, da bi u 74. minuti neopreznim startom nad Danijem Alvesom branič Citya Gael Clichy zaradio crveni karton. U zadnjim sekundama utakmice Zabaleta ruši Messija, a njemački sudac svira kazneni udarac za Barcu. Messi je sam bio izvođač, ali mu Hart brani udarac s "bijele točke", a odbijenu loptu Argentinac ne uspijeva glavom pospremiti u nečuvanu mrežu.

MANCHESTER CITY - BARCELONA 1-2

Strijelci: 0-1 Suarez (16), 0-2 Suarez (30), 1-2 Aguero (69)

Crveni karton: Clichy (City, 74)

Promašeni penal: Messi (90+3)

MANCHESTER CITY: Hart; Zabaleta, Kompany, Demichelis, Clichy - Nasri (Fernandinho, 61), Fernando, Milner, Silva (Sagna, 78)- Džeko (Bony, 68), Aguero

BARCELONA: Ter Stegen; Dani Alves (Adriano, 75), Pique, Mascherano, Alba - Busquets, Iniesta, RAKITIĆ (Matthieu, 71)- Messi, Neymar (Pedro, 80), Luis Suarez

MAN. CITY - BARCELONA 1:2 (Agüero 69' / Suarez 16', 30')

KRAJ UTAKMICE

94. minuta - Zabaleta je srušio Messija u kaznenom prostoru, a Argentinac se prihvatio izvođenja jedanaesterca kojega ja na opće iznenađenje promašio. Imao je priliku i nakon što je Hart obranio, ali udarac glavom otišao je pored gola

77. minuta - Jordi Alba je stigao naizlged neuhvatljivu loptu, dao povratno za Messija koji puca iz okreta, a lopta je nakon bloka umalo prevarila Harta na crti koji je vršcima prstiju uspio odbiti ukorner

74.minuta - Clichy je zaradio drugi žuti odnosno crveni karton

71. minuta - Iz igre je izašao Ivan Rakitić

GOOL 69. minuta - Fernandinho je odlično uposlio Silvu koji petom ostavlja za Aguera, a Argentinac s desetak metara šalje loptu pod gredu za smanjenje zaostatka Cityja

64. minuta - Rakitić se oslobodio svog čuvara, a zatim opalio s dvadesetak metara, ali lopta je otišla iznad grede

54.minuta - Aguero je odlično povukao loptu do ruba šenaseterca, a zatim i opalio, ali lopta je otišla malo pored lijeve vratnice

49. minuta - Džeko je odlično podvalio loptu za Silvu koji potom daje povratnu loptu za Nasrija, ali njemu u blok u posljednji trenutak ulazi Mascherano

48. minuta - Silva je nabacio iz kornera, a Džekin udarac glavom s desetak metara otišao jepored gola

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45. minuta - Nasri je opalio s dvadesetak metar, ali Ter Stegen brani njegov udarac

GOOL 30. minuta - Rakitić je odigrao dupli pas sa Messijem koji šalje loptu na bok za Albu, a ovaj odlično upošljava na pet metara Suareza koji skreće loptu u mrežu za povećanje vodstva

26. minuta - Messi je odlično dao za Urugvajca u prostor, Suarez je izašao oči u oči s Hartom, ali vratar Cityja i engleske reprezentacije zaustavlja njegov pokušaj

GOOL 16. minuta - Messi je ubacio u kazeni prostor, a užasnu reakciju Kompanya odlično je iskoristio Suarez koji s desetak metara iskosa šalje loptu ispod Harta za vodstvo Barcelone

12.minuta - Fernando je izgubio loptu na sredini terena, a onda se Suarez sjurio prema kaznenom prostoru, pokušao dati za Rakitića, ali odbijena lopta vratila se Urugvajcu u posjed koji je potom opalio s desetak metara, ali neprecizno

11. minuta - Neymar se odlično oslobodio Zabalete, dao loptu za Messija kojem u blok u posljednji trenutak ulazi Demichelis

5. minuta - Barcelona očekivano ima puno više od igre i puno veći posjed od Citya, ali zasad nema većih prilika s jedne ili druge strane

1. minuta - Utakmica je počela!

21. rujan 2024 18:51