EUROPSKA LIGA

Suci izbacili Karabah u 94. minuti, Bešiktaš, Dnjipro, Wolfsburg i Kijev prošli dalje

Piše: HinaObjavljeno: 11. prosinac 2014. 21:14

Nogometaši Dnjipra, Borussie Moenchengladbach, Villarreala, Club Bruggea i Torina izborili su plasman u 16-inu finala Europske lige u susretima posljednjeg kola po skupinama.

Borussia Moenchengladbach je u direktnom okršaju za prolaz pobijedila Zurich 3-0, dok je Villarreal potvrdio nastavak natjecanja gostujućom pobjedom protiv Apollon Limassola 2-0. Junak utakmice u Moenchengladbachu bio je dvostruki strijelac Branimir Hrgota (59, 64), a pogodak za domaćine zabio je i Patrick Herrmann (31).

U skupini B Club Brugge je trebao pobjedu protiv HJK-a kako bi potvrdio prvo mjesto. Domaćin je na kraju slavio 2-1. U drugom susretu Torino je na gostovanju deklasirao Kopenhagen 5-1. Domaćin je od 30. minute igrao bez isključenog Antonssona, a deset minuta kasnije 'pocrvenio' je i Jorgensen što je Torinu olakšalo put do pobjede i plasmana u 'euro-proljeće'.

U skupini C Bešiktaš, kojeg predvodi hrvatski stručnjak Slaven Bilić je pobijedio Tottenham 1-0 i tako osigurao prvo mjesto na ljestvici, dok su Spursi drugi. Pogodak odluke zabio je Cenk Tosun u 59. minuti utakmice. Utakmica je u dva navrata prekidana zbog problema s rasvjetom, no na koncu je ipak nekako privedena kraju.

U skupini F Inter je i prije zadnjeg kola osigurao 'jedinicu', a drugo mjesto i prolaz dalje osigurao je Dnjipro. Ukrajinci su u Kijevu pobijedili St Etienne 1-0. Pobjednički pogodak postigao je Fedetski u 66. minuti utakmice. Ruslan Rotan je uzdrmao okvir gola iz slobodnog udarca, a Fedetski je odbijenu loptu pospremio u francuski gol. Ivan Strinić nije nastupio, dok je Nikola Kalinić odigrao cijeli susret za Dnjipro, a u sudačkoj nadoknadi je dobio žuti karton.

U drugom susretu Karabah je u Bakuu odigrao 0-0 protiv milanskog Intera koji je već ranije osigurao prolaz. Domaćinu je trebala pobjeda za nastavak natjecanja, ali u tome su ih zaustavili suci koji su Azarbejdžancima poništili regularan pogodak u 94. minuti kada je signalizirano zaleđe.

Inter je okončao natjecanje na prvom mjestu skupine sa 12 bodova, Dnjipro je drugi sa sedam bodova, Karabah ima šest, a St Etienne pet bodova.

Goal Fedeckyj - Dnipro 1-0 St. Etienne - 11-12... by videoMee

Sevilla,Wolfsburg, Guingamp, Aalborg i Young Boys posljednjih je pet klubova koji su izborili plasman u 16-inu finala Europske lige.

Sevilla je u izravnom dvoboju za prolaz pobijedila Rijeku s 1-0, dok je Wolfsburg, također u izravnom srazu za plasman, slavio u Lilleu s 3-0. Francuski Guingamp iznenadio je u Solunu PAOK i pobijedio s 2-1, dok je u Bernu švicarski Young Boys slavio protiv praške Sparte s 2-0 i prošao u daljnje natjecanje.

Danski Aalborg je izgubio kod portugalskog Rio Avea s 2-0, ali je i Steaua izgubila kod kuće od kijevskog Dinama s 0-2, pa je dalje prošla danska momčad.

Plasman u drugi krug natjecanja izborili su i Dnjipro, Borussie Moenchengladbach, Villarreal, Club Brugge, Torino, RB Salzburg, Dinamo Moskva, Inter, Everton, Fiorentina, Tottenham, Bešiktaš, Feyenoord, Napoli, Dynamo Kijev, Legia Varšava, Trabzonspor, Celtic i PSV Eindhoven. Iz Lige prvaka sele u Europsku ligu Olympiakos, Liverpool, Zenit, Anderlecht, Roma, Ajax, Sporting i Athletic Bilbao.