PREMIERSHIP

Sudac pogurao Liverpool, slavlja oba Manchestera, Aston Villa bolja od Wigana

Iz Evertonova će tabora sigurno imati puno primjedbi na račun suca Martina Atkinsona koji je usmjerio utakmicu u 22. minuti kada je prestrogo isključio Jacka Rodwell
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 01. listopad 2011. 18:13

Nogometaši Liverpoola slavili su u glasovitom Merseyside derbiju, svladavši gradskog suparnika Everton s 2-0 u prvoj utakmici 7. kola Premierlige.

U jubilarnom 185. liverpulskom ligaškom obračunu "redsi" su došli do 71. pobjede. Ujedno su slavili četvrti put u pet posljednjih prvenstvenih dvoboja između ovih suparnika na Evertonovom Goodison Parku.

footyroom.com EVE0-2LIV by footyroom

Liverpool je došao do četvrte ovosezonske pobjede u Premiershipu, ali iz Evertonova će tabora imati puno primjedbi na račun suca Martina Atkinsona koji je usmjerio utakmicu u 22. minuti kada je prestrogo isključio Jacka Rodwella.

Veznjak je uklizao na loptu i odnio je ispred Luisa Suareza. Pritom je "zakačio" Urugvajca koji je teatralno pao i nagnao suca da isključi Rodwella. Dvadeseti je to crveni karton u liverpulskim derbijima otkad je Premierlige.

Everton je nakon isključenja bio u podređenoj ulozi i pokušao je sačuvati barem bod. Liverpool je najveću prilikuu prvom poluvremenu imao u 43. minuti nakon što je Phil Jagielka srušio Suareza u šesnaestercu. No, udarac Dirka Kuyta s bijele točke obranio je Tim Howard. U sudačkoj je nadoknadi, pak, Charlie Adam pogodio gredu.

Obrana Evertona u drugom poluvremenu ipak nije izdržala. U 71. minuti Jose Enrique je ubacio s lijeve strane, a Andyju Carrollu nije bilo teško pogoditi sa sedam metara. Treći mu je to prvenstveni gol za Liverpool i prvi ove sezone.

Priču je u 82. zaključio Suarez kojeg je pri pokušaju izbijanja lopte pogodio Sylvain Distin i omogućio mu lagani pogodak.

Manchester United pobijedio je na Old Traffordu Norwich City s 2-0 u 7. kolu engleskog prvenstva, dok je Manchester City slavio u gostima kod Blackburna s 4-0.

Oba mančesterska kluba, koji predvode ljestvicu, sada s 19 bodova, su pobjede osigurali u drugom poluvremenu.

Wayne Rooney, prvi strijelac prvenstva s devet golova, ovoga puta nije bio strijelac, ali je asistirao Andersonu u 68. minuti za vodstvo ''crvenih vragova''. Potvrdu pobjede domaćina donio je Welbeck pogotkom iz kontre u 87. minuti. Dugo je Manchester United lomio otpor Norwicha koji se pokazao kao vrlo žilav suparnik, ali ipak nije uspio kreirati senzaciju.

Manchester City bio je uvjerljiv gost kod Blackburna i slavio s 4-0, iako su mreže u prvom poluvremenu mirovale. Domaću momčad načeo je krasnim golom lijevom nogom izvan kaznenog prostora Adam Johnson u 56. minuti. Važnu ulogu u uspjehu momčadi Roberta Mancinija imao je i Francuz Samir Nasri, koji je ušao u igru u 28. minuti umjesto ozlijeđenog argentinskog napadača Sergija Agüera. Argentinac je šepajući napustio teren zbog ozljede prepone. Nasri je prvo u 59. minuti asistirao Balotelliju za 2-0, a onda je i sam zabio treći gol svoje momčadi, što je bio njegov prvi pogodak u momčadi Manchester Cityja. Točku na i stavio je Crnogorac Stefan Savić pogotkom glavom u 87. minuti.

Uz dva kluba iz Manchestera, status neporaženih momčadi zadržali su Newcastle i Aston Villa. Štoviše, i jedni i drugi su uzeli sva tri boda u ovoj rundi. Newcastle je slavio u gostima kod Wolverhamptona 2-1, te je skočio na treće mjesto na ljestvici s 15 bodova, četiri manje od Manchester Uniteda i Manchester Cityja, dok je Aston Villa kao domaćin svladala Wigan s 2-0 i sada je na 6. mjestu s 11 bodova.

Premiership, 7. kolo:

Manchester United - Norwich 2-0 (Anderson 68, Welbeck 87)

Blackburn - Manchester City 0-4 (Johnson 56, Balotelli 59, Nasri 73, Savić 87)

Sunderland - West Bromwich 2-2 (Bendtner 23, Elmohamady 25 / Morrison 3, Long 4)

Aston Villa - Wigan 2-0 (Agbonlahor 35, Bent 62)

Wolverhampton - Newcastle 1-2 ( Fletcher 88 / Ba 17, Gutierrez 38)

Everton - Liverpool 0-2 (Carroll 71, Suarez 82)