afp
LIGA PRVAKA

Švicarska bajka ide dalje: Basel šokirao Bayern, Inter pao u Marseilleu

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 22. veljača 2012. 17:57

Nogometaši Basela produbili su krizu Bayerna koja traje već tjednima. Na svome su St. Jakob Parku svladali najtrofejniji njemački klub s 1-0 u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka. Marseille je istim rezultatom a Velodromeu pobijedio Inter

Jedini pogodak u Švicarskoj u samoj je završnici, točnije u 86. minuti, postigao Valentin Stocker. Jacques Zoua je povukao loptu paralelno s linijom šesnaesterca i na lijevoj strani kaznenog prostora pronašao nečuvanog Stockera koji je ušao u igru 20 minuta ranije. Mladi je 22-godišnji veznjak iskoristio priliku i donio Baselu novi veliki ''skalp'' ove sezone nakon što je ranije, podsjetimo, nokautirao Manchester United i poslao ga u Europa ligu.

Bayern je tijekom utakmice imao veći posjed lopte i više udaraca prema vratima, ali najbolje je prilike ipak imao Basel koji je u prvom poluvremenu dvaput pogodio okvir gola. Najprije je Aleksandar Dragović u 16. minuti glavom poslao loptu u stativu, a samo tri minute kasnije je Alexander Frei ''pronašao'' gredu. Za goste je najbolje prilike imao Franck Ribery u trećoj i 11. minuti, ali je njegove udarce zaustavio domaći vratar Yann Sommer, najbolji igrač utakmice.

Bayern je na koncu uputio više od 20 udaraca u smjeru domaćih vrata i ipak izgubio, što je ove sezone u Ligi prvaka dogodilo samo četirima momčadima. Hrvatski nogometaši u redovima Bavaraca ponovno su bili u drugom planu, Ivica Olić je ušao tek u 89. minuti, dok Danijel Pranjić nije ni dobio priliku.

szólj hozzá: Basel 1-0 Bayern

Manje kvalitetnu utakmicu vidjeli su gledatelji u Marseilleu, a ključni se trenutak dogodio u trećoj minuti sudačke nadoknade kada je Andre Ayew glavom nakon ubačaja iz kornera Mathieua Valbuene svladao Julija Cesara.

Ayew je tako zabio četiri od osam Marseilleovih golova ove sezone, a zanimljivo je i da je Inter pet od osam pogodaka u aktualnoj Ligi prvaka primio u posljednjih 15 minuta.

''Nerazzurrima'' je to, računajući i Seriju A, bio četvrti poraz zaredom, a pritom nisu postigli nijedan pogodak. Na Velodromeu im nije pomogla ni činjenica da su u početnom sastavu imali devetoricu igrača koji su prije dvije godine igrali u finalu i pobijedili Bayern.

szólj hozzá: Marselha 1-0 Inter

Liga prvaka, prve utakmice osmine finala:

Basel - Bayern 1-0 (Stocker 86)

Marseille - Inter 1-0 (A. Ayew 90+3)

Basel - Bayern 1-0 (Stocker 86')

Basel: Sommer - Park Joo Ho, Dragović, Abraham, Steinhofer - Huggel, Shaquiri, F. Frei, Xhaka - Streller, A. Frei

Bayern: Neuer - Rafinha, Boateng, Lahm, Badstuber - Alaba, Tymoshchuk - Robben, Kroos, Ribery - Gomez

Kraj

89. minuta Ivica Olić je ušao je u igru

86. minuta GOOL Kombinirali su igrači Basela oko kaznenog prostora, lopta je došla do stockera, koji s lijeve strane pogađa za vodstvo

80. minuta Basel se probidio uz podršku navijača

78. minuta Bayern dominira u drugom dijelu, ali Basel pruža dobar otpor

67. minuta Lahm je zaprijetio, ali lopta je otišla iznad vratnice

65. minuta Robben je izveo slobodnjak loše, kroz šumu nogu je pucao, u nastavku akcije Gomez je probao škaricama ali preslab je udarac bio za Sommera

63. minuta Prekršaj na rubu kaznenog prostora, velika prilika se pruža Bayernu

58. minuta Nema ozbiljnijih prilika, primirila se igra, Bayern dominira posjedom lopte

50. minuta Utakmica se nastavila u dobrom ritmu iz prvog dijela

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

36. minuta Oprobao je Ribery iz daljine, ali je Sommer spasio

29. minuta Alaba je dobro pucao iz daleka, ali Sommer sjajno brani

19. minuta Dvije velike prilike za Basel, prečku je pogodio A. Frei, prije toga s crte je loptu izbio Badstuber

16. minuta Dobra prilika za Basel, ali Neuer odlično reagira

12. minuta Sjajna prilika za Riberyja, pusao je iskosa sa seda, osam metara ali je vratar Sommer sjajno reagirao

3. minuta Zaprijetili su Bavarci već dva puta odmah na početku

1. minuta Počela je utakmica

Marseille - Inter 1-0 (Ayew 90)

Marseille: Mandanda - Azplicueta, N'Kolou, Morel, Diawara - Diarra, Cheyrou - Amalfitano, Valbuena, Brandao - A.Ayew

Inter: Julio Cesar - Maicon, Lucio, Samuel, Chivu - Stanković, Cambiasso - Zanetti, Zarate - Sneijder - Forlan

90. minuta GOOL Dede Ayew zabija glavom

87. minuta Marseille pritišće protivnika, Ayew se našao u prilici, ali je njegov udarac glavom završio pored gola

79. minuta Dede Ayew je pucao glavom, ali je bio neprecizan.

74. minuta Stankovic upućuje udarac, ali ne uspijeva postići pogodak

63. minuta Morel je pucao, ali neprecizno van okvira vrata

42. minuta Cheyrou je imao prigodu za postizanje pogotka, ali je njegov udarac blokiran

37. minuta Zatrate je imao priliku, ali je vratar na mjestu

23. minuta Forlan puca na gol, ali je udarac zaustavljen.

18. minuta Prigodu ima Jeremy Morel, ali puca neprecizno

11. minuta Diego Forlan je uputio udarac u okvir gola, ali ništa od pogotka

23. rujan 2024 03:29