Slavlje Torcide

 RONALD GORSIC Cropix
VELIKO SLAVLJE U SPLITU

Torcida potvrdila klasu, a sve je bilo jasno prije početka sezone: ‘Povijesna titula, nadam se da će ih biti još‘

Dvomeč Torcide i Futsal Dinama poslao je lijepu sliku hrvatskog futsala
Piše: Frane MaršićObjavljeno: 25. ožujak 2025. 22:33

Finale Kupa, a rezultat glasi 6:1, 2:6, Torcida Biberon slavila je u ‘dva seta‘ protiv Futsala Dinama. U velikom okršaju odnijela je pobjedu Torcida na račun uvjerljivog slavlja u prvoj utakmici. Uzvrat u Draženovom Domu bio je vatren, onakav kakav je i trebao biti s obzirom na jedan derbi.

Poveo je Dinamo preko Zonjića, ali su Legčević i Kuraja režirali preokret. Nije se dugo čekalo na uzvrat domaćina koji je ušao u veliku seriju pogodaka. Posljednji je 5 sekundi prije kraja utakmice postigao Tihomir Novak, ali to nije bilo dovoljno i kup je podigla Torcida Biberon osvojivši tako trofej u svojoj drugoj sezoni među elitom hrvatskog futsala. Zapravo, to i ne čudi kada vidimo kakva imena i igrači nose dres ekipe koju vodi Marin Jukić.

Od prvog potpisa...

Još prije početka sezone, prvim potpisom bilo je jasno kakve ambicije ima ekipa s Gripa ove sezone. Val je pokrenuo ni manje ni više nego Franco Jelovčić, proslavljeni hrvatski reprezentativac koji je prije potpisa za Torcidu odveo Hrvatsku na svjetsko prvenstvo. Njegovim stopama krenuo je i Dario Marinović, a već tada bilo je jasno da Torcida puca na sam vrh hrvatskog futsala. Stizali su i pristizali Nikola Pavić, Jakov Hrstić, Alen Marić, a Marin Jukić je angažiran nakon fantastične sezone u dubrovačkom Squareu.

image

Slavlje Torcide

RONALD GORSIC Cropix
image

Slavlje Torcide

RONALD GORSIC Cropix

"Na obali starih snova neki novi vitar puše.", krilatica je Torcide Biberon koja je ove sezone zaista pokazala da u hrvatskom futsalu pušu neki novi vjetrovi. Šlag na tortu bio je dolazak hrvatskog reprezentativca Marka Kuraje iz latvijskog RFS-a. Ta je ekipa uzela povijesni trofej i potvrdila da zaista ima klasu koju na papiru garantiraju njena imena. Svu tu družinu na terenu uspješno s kapetanskom trakom vodi iskusni Mijo Mišerda koji nije krio oduševljenje nakon osvojenog kupa.

- Bila je teška utakmica, najviše psihološki. Imali smo pet golova razlike koje su oni hvatali. Kada su počeli zabijati uvukla nam se nesigurnost, oni su ipak nešto iskusnija ekipa i imaju dva naslova prvaka hrvatske. Mi smo se sastavili ove godine, imamo kvalitete, ali za osvajanje prvenstva treba nam još jedan korak naprijed. Ovo mi je najdraži trofej u karijeri, a već sam neke osvojio, ne znam s čime bi ovo usporedio.

Kocka je bačena

"Kocka je bačena" - ovim su riječima ljetos iz Torcide najavili najveće pojačanje u liku Darija Marinovića. Kocka s brojem 21 bila je jasan znak da stiže ikona hrvatskog futsala, a na parketu se zaista Marinović pokazao kao krucijalna kockica.

- Unatoč velikoj pobjedi Futsal Dinama, mislim da je naše osvajanje trofeja zasluženo. U prvoj utakmici smo napravili prednost, ali oni su nam se na kraju približili. U zadnjoj minuti su zabili dva gola i dojmom nam se približili. Bio bi to epski preokret i čestitam im na odličnoj borbi, do kraja su vjerovali uz svoje navijače, ali čestitke i mojim suigračima i stožeru, svim navijačima koji su nas bodrili u prvoj utakmici u Splitu te malobrojnima koji su došli u Zagreb. Povijesna titula Torcide i nadam se da će ih biti još. Na dobrom smo putu, ali moramo ostati skromni i ponizni - iskusno je zaključio Dario Marinović.

image

Slavlje Torcide

RONALD GORSIC Cropix

Zaista je Torcida Biberon osvježenje za hrvatski futsal, a pokretač svega jest Mario Grubić "Kula" koji sebe nikad neće stavljati u prvi plan. Najave uoči sezone bile su skromne, ali plan je postojao i pokazalo se da su ambicije zaista imale temelja. Dvomeč Torcide i Futsal Dinama poslao je lijepu sliku hrvatskog futsala s dvije pune dvorane i sjajnom navijačkom kulisom. Hrvatski futsal zasigurno je živ, a Torcida Biberon je prva koja ove sezone slavi. Igrači Marina Jukića na terenu su potvrdili kvalitetu koja se nazirala pod njihovim imenima na papiru.

ĐULVAT: Mogli smo preokrenuti, ali smo previše promašili

Jasno u Futsal Dinamu bilo je tuge, jer su odigrali sjajnu utakmicu u kojoj su uputili 45 udaraca, od toga čak 30 u okvir sjajnog vratara Jelića.

- Znali smo da je pet pogodaka razlike teško za stići, ušli smo u dvoboj s vjerom da ako uđemo s pozitivnim rezultatom pred kraj, da ćemo se baciti na glavu. Pokazali smo da je sve moguće, a Kup smo ipak izgubuli u Splitu - rekao je Tihomir Novak, dok je trener Matija Đulvat imao samo riječi hvale za svoje igrače.

- Stvorili smo jako puno šansi, a njihov vratar Jelić je bio stvarno na vrhunskoj razini, dok na kraju vjerojatno od umora nije počeo primati golove. Da smo u prvom poluvremenu zabili više od jednog pogotka mislim da im ta razlika koju su napravili u Splitu ne bi bila dovoljna. Ovako nismo uspjeli, premda smo vjerovali do kraja. (ski)

Komentari (0)

Ovaj članak još nema komentara
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalima društva HANZA MEDIA d.o.o. dopušteno je samo registriranim korisnicima.
Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu društva HANZA MEDIA d.o.o. te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima.
29. ožujak 2025 21:12