OLIVIER CHASSIGNOLE Afp
PO DRUGI PUT U POVIJESTI

Toulouse izborio finale francuskog Kupa gdje ga čeka prošlogodišnji osvajač koji je ranije izbacio Lyon

Finale je na rasporedu 29. travnja, a u zadnjem svojem finalu 1957. Toulouse je i osvojio trofej
Piše: HinaObjavljeno: 06. travanj 2023. 23:00

Nogometaši Toulousea izborili su finale francuskog Kupa nakon što su u gostima, s 2:1, svladali drugoligaša Annecy.

Do velikog uspjeha Toulouse je došao pogotkom u finišu dvoboja, a junakom je postao Chaibi koji je u 85. minuti pogodio za 2:1 i prolaz u završnicu natjecanja. Prije toga oba su pogotka postignuta u prvom dijelu. Toulouse je poveo u 36. minuti kada je za 1:0 pogodio Aboukhlal, dok je za Annecy izjednačio Bosetti koji je pogodio s bijele točke u nadoknadi prvog dijela.

Toulouse je tek drugi puta u svojoj povijesti izborio finale Kupa, a jedini put kada su igrali u finalu, bilo je to daleke 1957. godine, osvojili su ovo natjecanje.

U finalu će Toulouse igrati protiv Nantesa koji je u srijedu s 1:0 svladao Lyon. Finale je na rasporedu 29. travnja, a Nantes je prošle sezone osvojio francuski Kup pobjedom u finalu protiv Nice 1:0.