KUP KRALJA

Trećeligaš izbacio Villarreal

Danas je jedan od njegovih vlasnika Barcelonin vezni igrač Andres Iniesta, inače dijete kluba, nakon što je nedavno otkupio značajan paket dionica.
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 21. prosinac 2011. 23:39

Trećeligaš Mirandes priredio je senzaciju u šesnaestini finala španjolskog Kupa kralja, izbacivši sudionika ovosezonske Lige prvaka Villarreal.

Nakon što je prva utakmica u Mirandi prije tjedan dana završila rezultatom 1-1, trećeligaš je u uzvratu kao gost slavio s 2-0. Oba je pogotka u drugom poluvremenu zabio Muñoz Pablo Infante koji je u igru ušao u 51. minuti. Strijelac je bio u 60. i 88. minuti.

. Za iznenađenje se pobrinuo i drugoligaš Alcorcon koji je prije dvije godine izbacio veliki Real Madrid. Ovaj put je Alcorconov ''ulov'' ipak bio slabiji, ali ostat će zapisano da je izbacio prvoligaša Zaragozu prema istom scenariju kao i Mirandes. U prvoj je utakmici bilo 1-1, a u uzvratu je Alcorcon kao gost bio bolji s 2-0.

Istaknimo i da je ispao Betis koji je u srijedu kod kuće bio bolji s 2-1 od drugoligaša Cordobe, ali to mu nije bilo dovoljno budući da je u prvoj utakmici u gostima izgubio s 1-0.

Nogometaši trećeligaša Albacetea pobijedili su na Vicente Calderonu domaći Atletico 1-0 u uzvratnoj utakmici 1/16 finala Kupa kralja.Došli su time do 3-1 ukupne pobjede plasiravši se u osminu finala. Jedini gol u Madridu zabio je Victor Curto nakon samo 20 sekundi igre.

Novi razočaravajući poraz gotovo će sigurno značiti otkaz za trenera Gregorija Manzana, ljetos pristiglog iz Seville. Bivši istaknuti klupski veznjak, Argentinac Diego Simeone, spreman je preuzeti njegov posao nakon što je u utorak podnio ostavku na mjesto trenera argentinskog Racing Cluba.

Albacete je klub koji je tijekom devedesetih godina prošlog stoljeća redovito igrao u Primeri. Danas je jedan od njegovih vlasnika Barcelonin vezni igrač Andres Iniesta, inače dijete kluba, nakon što je nedavno otkupio značajan paket dionica.

Villarreal smijenio Garrida

Juan Carlos Garrido više nije trener Villarreala. Serija katastrofalnih rezultata, završena ispadanjem u 1/16 finala Kupa kralja od trećeligaša Mirandesa u srijedu, završila je njegovom smjenom...

- Razumijem odluku klupskog vodstva. Ovakav je poraz neprihvatljiv – rekao je donedavno hvaljeni stručnjak koji je klub s Madrigala preuzeo početkom 2010. godine.

Otkaz mu je stigao godinu dana nakon što je produljio ugovor do 30. lipnja 2014. godine.

Izgubio je Garrido ove sezone svih šest utakmica u skupini Lige prvaka, dok na Primerinoj ljestvici nakon 16 odigranih utakmica Villarreal drži 17. mjesto.

Kup kralja, 1/16 finala, uzvratne utakmica:

Atletico Madrid - Albacete 0-1, prva utakmica 1-2 (Curto 1)

Athletic Bilbao - Oviedo 1-0, 1-0 (Herrera 74)

Villarreal - Mirendes 0-2, 1-1 (Infante 60., 88)

Granada - Real Sociedad 2-1, 1-4 (Siqueiea 19, Geijo 66 / Aggiretxe 83)

Malaga - Getafe 2-2, 1-0 (Van Nistelrooy 45, Buonanotte 86 / Cabalero 51-ag, Mane 79)

Levante - Deportivo 4-1, produžetak, 1-3 (Zhar 13, Ballesteros 37, Suarez 79, Kone 101 / Alvarez 23)

Betis - Cordoba 2-1, 0-1 (Molina 34, 54 / Garcia 17)

Zaragoza - Alcorcon 0-2, 1-1 (Oriol 87, Quini 89)

Osasuna - Almeria 1-1, 3-1 (Lamah 79 / Goitom 85)

Rayo Vallecano - Racing Santander 4-3, 2-3 (Piti 33, Michu 36, Delibašić 41, Tamudo 62 / Tziolis 7, Stuani 53, 74 - 11m)

25. rujan 2024 13:18