BUNDESLIGA

U ODLIČNOJ FORMI Nezaustavljivi Ivica Olić zabio novu golčinu za Wolfsburg

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 31. ožujak 2013. 18:25

Propustili su nogometaši Wolfsburga 2-0 vodstvo na poluvremenu protiv Nürnberga u prvome nedjeljnom dvoboju 27. bundesligaškog kola. Gosti su do kraja izjednačili na konačnih 2-2...

Mogli su slaviti čak i pobjedu da je njihov češki napadač Tomaš Pekhart u 83. minuti umjesto vratnice pogodio mrežu.

U vodstvo je domaće doveo Brazilac Diego lijepim pogotkom iz slobodnog udarca u drugoj minuti, da bi prednost u 27. minuti povećao Ivica Olić fantastičnim pogotkom pod gredu, u daljnju malu mrežicu, iskosa s desne strane. Daljina je bila preko 20 metara, putanja i rotacija lopte upućene lijevom nogom - savršene.

Olić je zabio spektakularno škaricama Freiburgu u prošlom kolu prije dva tjedna. Pri Wolfsburgovih je šest posljednjih pogodaka 33-godišnji Hrvat neposredno sudjelovao pet puta, pri čemu je četiri puta zabio i jednom asistirao.

szólj hozzá: AMAZING GOAL BY IVICA OLIC

U sedam je posljednjih službenih nastupa, računajući kup-dvoboj protiv Offenbacha te reprezrentativne nastupe protiv Srbije i Walesa, Olić upisao sedam pogodaka i tri asistencije.

Njegovo novo izdanje vrijedno životne forme suigrači su mu upropastili u drugom poluvremenu. Gosti su izjednačili unutar samo pet minuta igre pogocima Belgijca Timmyja Simonsa i Šveđanina Pera Nilssona.

Igračima Michaela Wiesingera, koji je na klupi naslijedio Dietera Heckinga, od prosinca upravo trenera Wolfsburga, ovo je bila osam uzastopna bundesligaška utakmica bez poraza.

U posljednjem susretu 27. kola nogometnog prvenstva Njemačke Greuther Fuerth je poražen od Eintrachta iz Frankfurta sa 2-3, a Srđan Lakić igrao je za Eintracht do 76. minute.

Bundesliga, 27. kolo:

Wolfsburg - Nürnberg 2-2 (Diego 2, Olić 27 / Simons 61, Nilsson 66)

Greuther Fuerth - Eintracht Frankfurt 2-3 (Nikola Đurđić 2, Sercan Sararer 72/ Takashi Inui 13, Stefan Aigner 59, Alexander Meier 68)