Sevilla's Brazilian forward Luis Fabiano (R) celebrates with his teammate, forward Alvaro Negredo (C) after scoring against Mallorca during their Liga football match at Ramon Sanchez Pizjuan stadium on November 21, 2010 in Sevilla. AFP PHOTO/ JORGE GUERRERO
PRIMERA

Uragan Atletica u završnici

Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 22. studeni 2010. 00:19

Nakon što su tri prvoplasirana kluba Primere, Real, Barcelona i Villarreal, u subotu odradili svoje susrete 12. kola, ono je kompletirano u nedjeljnom programu. Najzanimljivije je bilo u San Sebastianu gdje je domaći Real Sociedad poražen od madridskog Atletica 4-2 u utakmici punoj tempa i akcija koje su obećavale. Prvu takvu za domaćina je iskoristio Llorente već u 12. minuti i taj je rezultat bio aktivan do završne faze utakmice kada Diego Forlan, u 71., izjednačava omjer. Dva gola Sergija Agüera prelomila su susret, a na listu strijelaca još su se upisali Rivas u 85. za 3-2 i Simao, koji je s bijele točke u trećoj minuti nadoknade utakmice postavio konačan rezultat.

Real Sociedad odigrao je šest domaćih utakmica, a bodove sa njihovog stadiona za sada su odnosili samo madridski klubovi, Real i sada Atletico.

Rezultati koje nižu u domaćim utakmicama i dalje drže Espanyol na visokom četvrtom mjestu u poretku španjolske nogometne lige. Šest domaćih utakmica i šest pobjeda u njima rezultat je kojim se u Primeri može podičiti samo još lider kojeg vodi Jose Mourinho. Do nedjeljne pobjede, a ostvarena je ona rezultatom 3-0 protiv Herculesa, domaćin je došao golom Verdua iz igre, te Osvalda i Garcije s bijele točke.

Uzbudljivo je bilo u Sevilli gdje je Luis Fabiano u 87. izjednačio na 1-1 protiv Mallorce, samo da bi gostujuća momčad dvije minute kasnije preko Weba prekinula njihov niz od četiri vezane pobjedničke utakmice (sva natjecanja). Ujedno se Mallorca ovim slavljem primaknula na samo dva boda od šestog mjesta kojeg drži upravo Sevilla.

Mate Bilić nije konkurirao za nastup u dresu Sportinga koji je poražen kod Osasune 1-0.

Primera, 12. kolo, nedjelja:

Real Sociedad - Atletico Madrid 2-4 (Llorente 12, Rivas 85/ Forlan 71, Agüero 79, 82, Simao 90+3-11m)

Deportivo - Malaga 3-0 (Adrian 22-11m, Colotto 30, Alvarez 83)

Espanyol - Hercules 3-0 (Verdu 15, Osvaldo 80-11m, Garcia 90-11m)

Levante - Racing 3-1 (Caicedo 23, 26, Stuani 42 / Lacen 87)

Osasuna - Sporting 1-0 (Masoud 53)

Sevilla - Mallorca 1-2 (Fabiano 87 / Pereira 35, Webo 89)