Lens' defender Henri Bedimo (L) vies with Rennes' French striker Sylvain Marveaux during the French L1 football match Lens vs. Rennes, on October 17, 2010 at Felix Bollaert Stadium in Lens. AFP PHOTO / DENIS CHARLET
FRANCUSKA

Velika pobjeda Lillea

Lens je i dalje pretposljednja momčad sa samo 31 bodom i samo ih još teorija drži u prvoj ligi. Osam bodova imaju manje od najbližeg kluba koji će ostati i dalje u prvoligaškom društvu
Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 07. svibanj 2011. 23:33

Minimalnom pobjedom kod Nancyja (1-0) u 34. kolu francuskog prvenstva nogometaši Lillea zadržali su prvo mjesto na ljestvici Le Championnata, neovisno o ishodu nedjeljnog gostovanja Marseillea kod Lyona. Još je jednom Lilleov junak bio talentirani belgijski veznjak Eden Hazard koji je u drugoj minuti sudačke nadoknade pogodio iz slobodnog udarca s 19 metara. Sedmi je to prvenstveni zgoditak za 20-godišnjaka koji je privukao pozornost brojnih europskih velikana. Nancy je porazom ostao u zoni ispadanja i dodatno umanjio izglede za ostanak u elitnom razredu francuskog nogometa.

U sve se težoj situaciji u francuskom Le Championnatu nalaze nogometaši Lensa, za koje brani i hrvatski reprezentativac Vedran Runje. Još jedan negativan rezultat su upisali u 34. kolu. Makar 1-1 kod Caena nije nužno loš rezultat, u ovoj situaciji je za Lens to stvarno minimalan bod. Naime, Lens je i dalje pretposljednja momčad sa samo 31 bodom i samo ih još teorija drži u prvoj ligi. Osam bodova imaju manje od najbližeg kluba koji će ostati i dalje u prvoligaškom društvu.

Kod Caena su već u 2. minuti bili u zaostatku kada je poentirao Niang za domaćina, no u 37. je izjednačio Varane i to se na kraju pokazalo kao konačan rezultat. Runje je branio svih 90 minuta Lensova vrata.

Jako bitne bodove je ove subote uzeo Auxerre koji se početkom sezone borio u Ligi prvaka, ali na njenom kraju strepe i za prvoligaškim životom. Pobijedili su Montpellier 1-0 i privremeno pobjegli od opasne zone. Gol vrijedan tri boda je postigao Contout u 79. minuti.

Jednaku takvu pobjedu je tražio Monaco za bijeg od drugoligašlih ralja, ali su uzeli samo bod. Na domaćem su terenu odigrali 1-1 protiv PSG-a. Najveću pobjedu izborio je Sochaux koji je sa čak 4-0 pobijedio u gostima Bordeaux i tako skočio sve do šestog mjesta na ljestvici.