CROPIX
DRUGO PRETKOLO EUROPSKE LIGE

VELIKI POTOP HAJDUKOVIH KRVNIKA: GZIRA POKAZALA KOLIKO JE LIMITIRANA Odličan rezultat Zrinjskog, Škoti sve bliže putu u Rijeku, trijumf Zekića & Co.

Piše: Slaven KižlinObjavljeno: 26. srpanj 2019. 00:40

Navijači Hajduka tek sada mogu žaliti za nestvarnim i bolnim porazom od Gzire Uniteda. Koliko je to zapravo limitirana momčad najbolje je pokazao Ventspils. Latvijski predstavnik praktički je osigurao prolazak u treće kolo kvalifikacija nakon što su pred svojim navijačima sa 4:0 ispratili goste na Maltu.

Bila je to jednosmjerna utakmica, domaći su uputili čak 19 udaraca, od toga pet u okvir, a četiri su završila u mreži 38-godišnjeg vratara gostiju Habera. Seriju je otvorio Svarups u 41. minuti. Na početku drugog dijela Batista je poduplao prednost, a potop Maltežana je stigao u posljednjih deset minuta. Stuglis u 83. te Tosin u 87. riješili su pitanje prolaska u sljedeću rundu.

Veliki korak prema trećem kolu napravili su i nogometaši Dinama iz Tbilisija, te AEK-a iz Larnace. Gruzijska momčad slavila je ugostima kod azrebajdžanske Gabale sa 2:0, zabijali su Kutalia u 41. minuti, te Daffe u 87. minuti. Za domaće je cijelu utakmicu odigrao Ivan Žunić. Ciprani su pak doma napunili mrežu Levskog, na koncu je bilo 3:0, a bugarska momčad pala je u samo osam minuta. Naime, od 67. do 75. domaći su zabili sva tri pogotka i tako napravili veliki korak prema prolasku dalje.

Odličan rezultat ostvario je i Šerif na gostovanju kod Partizanija. Moldavski prvak slavio je 1:0, u vrlo čvrstoj utakmici, tek 10 udaraca uputili su kombinirano. Strijelac vrijednog pogotka za goste bio je kamerunski napadač Tambe. Zoran Zekić dao je punu minutažu vrataru Mikuliću, Mužek je igrao na mjestu stopera, a Gabrijel Boban u napadu. Antun Palić ušao je u sudačkoj nadoknadi.

Zrinjski je kod Utrechta odigrao dva dijametralno suprotna poluvremena. U prvom su nekoliko puta opasno prijetili iz kontri, jednu takvu su pretvorili u pogodak, zabio je Govedarica koji se sjajno oslobodio svog čuvara i zabio za 1:0. U drugom poluvremenu Nizozemci su jurišali prema sjajnom Brkiću, uputili su ukupno 25 udaraca, a samo je Kerk zabio za konačnih 1:1.

U Rijeci su pomno pratili kako će se rasplesti dvoboj između Čihure i Aberdeena, pobjednik će biti njihov suparnik. Završilo je 1:1, a odluka će pasti u Škotskoj. Olimpija je ostala neporažena u Turskoj, kod Malatyaspora je završilo 2:2, a strijelac jednog pogotka za ljubljansku momčad bio je Ante Vukušić.