Slavlje JAR-a u Afričkom kupu

SIA KAMBOU Afp
SMOTRA U OBALI BJELOKOSTI

Veliko iznenađenje u Afričkom kupu, glavni favorit ispao u osmini, zvijezda PSG-a postala tragičar

Osvajač četvrtog mjesta na posljednjem SP-u nije se dobro proveo protiv JAR-a
Piše: HINAObjavljeno: 30. siječanj 2024. 23:14

Nogometna reprezentacija Južne Afrike posljednji je putnik u četvrtfinale afričkog Kupa nacija nakon što je u susretu osmine finala priredila iznenađenje porazivši Maroko sa 2-0.

Osvajač četvrtog mjesta na posljednjem Svjetskom prvenstvu je bio favorit, ne samo ogleda osmine finala, već i cijelog afričkog Kupa nacija. Međutim, Južna Afrika je pobijedila sa 2-0 izborivši četvrtfinale protiv Zelenortskih Otoka koji su u ponedjeljak bili bolji od Mauritanije sa 1-0.

Južna Afrika je povela u 57. minuti golom Evidencea Makgope. Achraf Hakimi je mogao izjednačiti iz jedanaesterca u 85. minuti, međutim bočni igrač PSG-a je pogodi prečku. U drugoj minuti sudačke nadoknade Maroko je ostao s igračem manje nakon što je isključen Sofyan Amrabat, a sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Teboho Mokoena pogodivši u šestoj minuti nadoknade iz slobodnjaka za 2-0.

U utorak je četvrtfinale izborila i reprezentacija Malija koja je porazila Burkinu Faso sa 2-1.

Mali je poveo u već u trećoj minuti autogolom Edmonda Tapsobe, a na 2-0 je povećao Lassine Sinayoko u 47. minuti. Smanjio je Bertrand Traore iz kaznenog udarca u 57. minuti.

U posljednjim trenucima susreta Burkina Faso je izjednačila, ali je Issoufou Dayo ipak bio u zaleđu.

Mali je prvi put nakon 2013. dogurao do četvrtfinala, a idući suparnik bit će domaćin prvenstva Obala Bjelokosti.

U četvrtfinalu će igrati i Nigerija - Angola, te DR Kongo - Gvineja.

25. travanj 2024 05:06