DAMJAN TADIC Cropix
NAPETI UZVRAT

Veliko slavlje u ZG kvartu, Danijel Pranjić je ipak uspio: Njegova momčad ipak se plasirala u viši rang!

Domaći su imali 3:0 i šanse za povećanje vodstva, a onda su u finišu grčevito čuvali veliki trijumf...
Piše: Tugomir DobrinićObjavljeno: 06. kolovoz 2022. 22:15

Trnje će ipak igrati u 2. NL jer je u uzvratnoj utakmici pobijedilo s 3:1 i uspjelo nadoknaditi minus od jednog pogotka razlike iz prve utakmice odigranoj u Posedarju (1:2).

U prvih 45 minuta, nakon izvrsne igre, momčad trenera Danijela Pranjića stekla je prednost od tri pogotka razlike. U 3. minuti Bibić je pucao kraj vrata, a devet minuta kasnije udarac Čirjaka iz daljine bio je vrlo neprecizan. U 14. minuti lopta je pogodila Marića od koga se odbila u korner, pa nije bilo ništa od vodstva Hrvatskog viteza. U 24. minuti Prpić- Bosanac je izveo slobodan udarac s preko 30 metara, no njegov snažan udarac obranio je vratar Pinčić.

U 29. minuti Trnje je došlo u vodstvo fantastičnim pogotkom Čolića, koji je sa 19 metara iskosa s desne strane neobranjivo zatresao mrežu Hrvatskog viteza za 1:0. Dvije minute kasnije nakon slobodnog udarca Ceraj je glavom poslao loptu kraj vrata. U 38. minuti novi pogodak Trnja. Nakon ubačaja Bibića Beloša-Fijan je asistirao Mandiću, koji je svladao nemoćnog Pinčića za 2:0.

Danijel Pranjić

U 43. minuti došlo je do velike gužve koja se na kraju smirila, a sudac Melnjak je tom prigodom pokazao žute kartone igračima Hrvatskog viteza Tokiću i Kralju, a žuti karton dobio je i predstavnik Trnja Lončarić. U sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena Ceraj je srušen u šesnaestercu Hrvatskog viteza, a s bijele točke Bibić je vrlo sigurno zabio za uvjerljivih 3:0.

U 47. minuti Ceraj nije iskoristio veliku prigodu za 4:0, a samo minutu kasnije još jedna prigoda za Ceraja, no za vratara Pinčića nije bilo problema. Nakon izvrsnog poteza Bibića u 54. minuti, njegov udarac Pinčić je izbacio u korner. Već u sljedećoj minuti prigoda za Marića i nova izvrsna obrana Pinčića. U 58. i 59. minuti zaprijetili su Ceraj i Bibić, no do promjene rezultata nije došlo.

U 61. minuti iz izgledne situacije Katuša je pucao kraj vrata, a tri minute kasnije udarac Beloše-Fijana bez problema obranio je Pinčić. U 73. minuti bilo je opasno pred vratima Trnja, a u sljedećoj minuti udarac Banekovića obranio je Pinčić. U 75. minuti opasni Čirjak zaprijetio je vratima Trnja, no njegov udarac obranio je mladi vratar Vujinović. U 81. minuti još jedna uspješna obrana Pinčića, koji je zaustavio oštar udarac Ceraja. Kazna za mnoge neiskorištene prigode Trnja u drugom poluvremenu stigla je u 84. minuti, kada je Čirjak pospremio loptu u lijevi donji kut za 3:1.

Taj pogodak unio je priličnu nervozu u redove zagrebačke momčadi jer bi gostima iz Posedarja još jedan pogodak donio plasman u treći razred hrvatskog nogometa. U 88. minuti udarac Tokića iz daljine Vujinović je izbacio u korner. U sudačkoj nadoknadi, koja je trajala više od pet minuta, Trnje je grčevito čuvalo prednost od dva pogotka razlike, a imalo je i prigodu za 4:1, koju nije iskoristio Banić.

Posljednji zvižduk suca Melnjaka igrači Trnja su dočekali visoko uzdignutih ruku, proslavljajući na taj način potpuno zaslužen plasman u 2. NL. Velik je to uspjeh za vrlo mladu momčad Trnja i zbog toga sve čestitke igračima i treneru Danijelu Pranjiću na ovom velikom uspjehu.

TRNJE - HRVATSKI VITEZ 3:1

ZAGREB Stadion NC Rudeš. Gledatelja 700. Sudac: Melnjak (Rijeka) 7. Pomoćnici: Zobec i Mađerić. Četvrti sudac: Cindrić. Delegat: Bračko. STRIJELCI: 1:0 - Čolić (29), 2:0 - Mandić (38), 3:0 - Bibić (45-11m), 3:1 - Čirjak (84).

TRNJE: Vujinović 7, Ribić 7,5 (od 70. Šare -), Vidović 7, Marić 7, Čolić 8 (od 84. Šinko -), Prpić - Bosanac 7,5, Ceraj 8, Mandić 7,5 (od 63. Dobrilović 6,5), Beloša-Fijan 7, Povoljnjak 7 (od 70. Baneković 6,5), Bibić 7,5 (od 70. Banić 6,5). Trener: Danijel Pranjić 7,5.

HRVATSKI VITEZ: Pinčić 8, Ivandić 6 (od 81. Delija -), Jurjević 6, Tokić 6, Pedišić 6, Jurić 6, Zrilić 6, Čirjak 7,5, Gambiroža 5,5 (od 46. Rončević 6,5), Katuša 6, Kralj 5,5 (od 69. Kevrić 6,5). Trener: Josip Butić 6,5.

ŽUTI KARTONI: Pedišić (28), Tokić (43), Kralj (43), Lončarić - predstavnik Trnja (43), Ceraj (74), Katuša (90), Šare (90), Vujinović (90). IGRAČ UTAKMICE: Ivan Čolić.

26. travanj 2024 05:14