REUTERS
GAUČI SE LOVILI ZA GLAVU

Piše: HinaObjavljeno: 11. kolovoz 2016. 10:58

Brazilski nogometaši izbjegli su ispadanje u grupnoj fazi olimpijskog turnira na domaćem terenu te su uvjerljivom 4:0 pobjedom nad Danskom osvojili prvo mjesto u skupini A i zajedno s Dancima izborili nastup u četvrtfinalu.

Brazilci će u četvrtfinalu igrati protiv Kolumbije koja je osvojila drugo mjesto u skupini B, a ostali četvrtfinalni parovi su Nigerija - Danska, Portugal - Njemačka i Južna Koreja - Honduras. Najveće iznenađenje je ispadanje Argentine koja je završila natjecanje u skupini D sa samo dva boda nakon što je u posljednjem kolu odigrala 1-1 protiv Hondurasa.

'Gaučima' je za prolaz trebala pobjeda, no nisu uspjeli i na koncu su osvojili razočaravajuće treće mjesto i zaključili natjecanje na OI. Argentina je u Ateni i Pekingu osvojila zlato, dok se u London nije niti plasirala.

Honduras je poveo golom Lozana iz jedanaesterca u 75. minuti, a izjednačio je Martinez u trećoj minuti sudačke nadoknade. U drugom susretu iz skupine Portugal je odigrao 1-1 protiv Alžira.

Argentinci mogu žaliti za nerealiziranim jedanaestercem iz 55. minute kada je s bijele točke propustio zabiti Angel Correa.

Prvo mjesto u skupini osvojio je Porrugal sa sedam bodova, Honduras je drugi sa četiri boda koliko ima i Argentina na trećem mjestu, ali uz slabiju razliku pogodaka, a posljednji je Alžir s jednim bodom.

Četvrtfinalni dvoboji su na rasporedu u subotu i nedjelju.