CITY BEZ PROBLEMA

VIDEO Arsenal 'unakazio' Blackburn, Jelavić igrao pola sata u remiju kod Wigana

U sklopu 24. prvenstvenog kola "topnici" su na Emiratesu "potopili" Blackburn 7-1
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 04. veljača 2012. 17:16

Nogometaši Arsenala napokon su pronašli "žrtvu" i prekinuli post od četiri premierligaška susreta bez pobjede. U sklopu 24. prvenstvenog kola "topnici" su na Emiratesu "potopili" Blackburn 7-1...

Sastav Arsenea Wengera osvojio je tek jedan bod u prethodna četiri kola, a protiv Blackburna krenuli su silovito. Robin van Persie zabio je već u drugoj minuti svoj 20. ovosezonski gol nakon asistencije Thea Walcotta.

Bio je to prvi od tri Nizozemčeva gola na susretu, a pridodao je i dvije asistencije, kod prvog gola Alex-Oxladea Chamberlaina, a trećeg Arsenalovog, te onog posljednjeg u sudačkoj nadoknadi od Thierryja Henryja.

Na 1-1 u 31. minuti iz slobodnog udarca poravnao je Morten Gamst Pedersen, a nakon toga se Blackburn raspao.

szólj hozzá: Arsenal v Blackburn 7:1 Highli

U samo tri minute prije poluvremena Van Persie i Oxlade-Chamberlain odveli su Arsenal na dva gola razlike prije poluvremena, a potom je u 43. minuti Gael Givet dobio izravan crveni karton nakon starta s dvije noge na Van Persieja. Tu je priča o pobjedniku bila riješena, a u nastavku je bilo samo pitanje koliko će Arsenal pospremiti u mrežu Roversa.

Pored Van Persieja, dva je gola zabio 18-godišnji Oxlade-Chamberlain, po jedan Mikel Arteta i Thierry Henry.

Van Persie je s hat-trickom učvrstio čelno mjesto najboljih premierligaških strijelaca i sada ima 22 gola na kontu u 24 utakmice. Oxlade-Chamberlain postao je s druge strane najmlađi igrač koji je zabio dva gola u jednoj utakmici u Premiershipu nakon Waynea Rooneyja 2004. Valja istaknuti i sjajan učinak Thea Walcotta koji je asistirao kod triju golova.

Hrvatski nogometni reprezentativac Nikica Jelavić odradio je debi za Everton ušavši u igru u 60. minuti u susretu protiv Wigana. Nakon što je prvih sat vremena proteklo bez golova, David Moyes odlučio je u "vatru" gurnuti našeg igrača.

szólj hozzá: ;uc1-0gva[Matchhighlight.com]

Nakon svega 15 minta od ulaska Jelavića u igru Wigan dolazi do prednosti. Strijelac, doduše autogola, bio je Phil Neville. Pet minuta nakon primljenog gola u igru za Everton ulazi još jedan napadač, Nigerijac Victor Anichene, te za manje od 120 sekundi poravnava na 1-1. Rezultat se do kraja susreta više nije mijenjao tako da je Jelavić startao s bodom u Premiershipu.

Nakon što je Queens Park Rangers bio vrlo aktivan u posljednjim danima prijelaznog roka, dovevši u svoje redove Bobbyja Zamoru, Djibrila Cissea i Tayea Taiwa, trud i uloženi novac nije im se baš isplatio ako je suditi po prvoj utakmici.

QPR1-W2 by heybs

Naime, sve je odlično počelo u susretu protiv Wolvesa kada je Zamora u svom debiju, nakon svega 16 minuta, postigao svoj prvijenac. Nizbrdo je krenulo u 34. kada je drugo "pojačanje" Cisse dobio izravni crveni karton nakon pregrubog starta na suparničkog igrača. S minimalnih 1-0 se otišlo na predah, a onda je uslijedio preokret Wolvesa.

Najprije je nakon manje od 60 sekundi igre u nastavku Matt Jarvis zabio za 1-1, a potpuni preokret gostima donio je džoker s klupe, Kevin Doyle u 71. minuti susreta. Bila je to tek druga pobjeda Wolvesa u gostima koja je ujedno značila i bijeg iz opasne zone.

Zanimljivo je spomenuti da je Wolverhampton osvojio najveći broj bodova (13) od svih premierligaških momčadi nakon što se našao u zaostatku, dok je s druge strane QPR izgubio najveći broj bodova (15) u Premiershipu nakon što je poveo.

Spomenimo još da je Stoke City poražen na svom travnjaku od Sunderlanda s minimalnih 1-0, te da je Bolton našeg Ivana Klasnića, koji je cijelu utakmicu proveo na klupi za pričuve, s 2-0 poražen kod Norwicha te se sada nalazi u zoni koja vodi u niži rang natjecanja.

U posljednjoj subotnjoj utakmicinogometaši Manchester Citya slavili su na Etihadu protiv Fulhama s glatkih 3-0 te se barem na jedan dan ponovno osamostalili na vrhu ljestvice. Poveli su "građani" nakon svega 10 minuta igre, nakon što je Adam Johnson pao u šesnaestercu Fulhama, te nakon što je Sergio Agüero realizirao najstrožu kaznu. Bio je to 15. pogodak Argentinca ove sezone u Premiershipu.

Dvadeset minuta kasnije Chris Baird povisio je na 2-0 za City zabivši vlastitom vrataru pogodak. Doduše, Baird nije mogao bolje reagirati nakon što ga je lopta, dok se u punom trku vraćao u obranu, pogodila velikom brzinom i odbila se sa svega nekoliko metara iza leđa golmana Marka Schwarzera.

Konačnih 3-0 postavio je Edin Džeko u nastavku utakmice nakon što ga je u 72. minuti asistencijom poslužio strijelac prvog pogotka – Agüero. Bio je to 12. zgoditak bosansko-hercegovačkog reprezentativca ove sezone u Premiershipu.

Pobjedom je City izbio samostalno na prvo mjesto Premiershipa s tri boda više od gradskog rivala Uniteda, ali i utakmicom više. Naime, "crveni vragovi" u nedjelju gostuju kod londonskog Chelseaja i vrlo se lako može dogoditi da City u idući tjedan uđe kao samostalni lider Premiershipa.