Arhivska fotografija

PRO SHOTS PHOTO AGENCY/DDP USA/PROFIMEDIA Pro Shots Photo Agency/ddp Usa/profimedia
U SJAJNOJ FORMI

Ajax se bori za peto mjesto, a Vitesse je posljednji sa samo šest osvojenih bodova u cijeloj sezoni
Piše: SNObjavljeno: 19. svibanj 2024. 16:03

U posljednjem, 34. kolu nizozemske Eredivisie amsterdamski je Ajax odigrao neodlučeno 2:2 u gostima kod Vitessea.

Na stadionu GelreDome poveli su domaći pogotkom francuskog napadača Aminea Boutraha u 15. minuti. Prethodno je hrvatski branič Dom​inik Oroz u dresu Vitessea dobio žuti karton zbog oštrog starta.

U završnici prvoga dijela izjednačio je branič Vatrenih Josip Šutalo. Gaaei je ubacio, a Šutalo s tri-četiri metra skrenuo loptu u mrežu.

Vitesse je došao do novog vodstva u 78. minuti kada je poentirao Kozlowski. Konačnih 2:2 postavio je Berghuis u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

Ajax je osigurao peto mjesto koje vodi u kvalifikacije Europske lige. Vitesse je posljednji sa samo šest osvojenih bodova u cijeloj sezoni. Naslov je već prije osigurao PSV.

19. svibanj 2024 16:24