afp
PREMIERSHIP

Nakon tri remija i jednog poraza u engleskoj nogometnoj ligi Chelsea je konačno pronašao žrtvu. U 26. kolu Premiershipa "bluesi" su na svom travnjaku slavili protiv Boltona s uvjerljivih 3-0...
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 25. veljača 2012. 19:32

Savršenstvo nogometaša Manchester Cityja na domaćem travnjaku u Premiershipu traje i dalje. Ove su subote, u 26. kolu, pobijedili Blackburn 3-0. Bila im je to trinaesta domaća utakmica i - trinaesta pobjeda...

Bez ikakvog problema je tako Mancinijeva momčad očvrsnula svoje prvo mjesto na ljestvici. Ima sada Manchester City 63 boda, odnosno pet više u odnosu na United, no Fergusonova momčad tek u nedjelju igra svoju utakmicu 26. kola.

Tri isturena igrača u Cityjevoj momčadi, Balotelli, Agüero i Džeko, su se upisali u subotu u strijelce, te je tako slomljena momčad koja je od starta sezone u donjem domu ljestvice. Došao je tako City i do četrdesetoga domaćeg pogotka u sezoni, kao i do jubilarne dvadesete prvenstvene pobjede.

Istaknimo da je dvije asistencije tijekom ovog ogleda upisao Aleksandar Kolarov.

Iako se Bolton nalazi na predzadnjem mjestu prvenstvene ljestvice i nije pravo mjerilo dobre igre, Chelsea je vrlo dobrom predstavom slavio s 3-0. No, nije izgledalo na poluvremenu da će biti tako lako. Naime, isto je završilo 0-0.

Ali samo nakon tri minute igre u nastavku David Luiz zabio je za vodstvo Chelseaja. Londončani su nastavili napadati nakon vodstva, a rezultat je bio vidljiv nakon svega 13 minuta. Didier Drogba zabio je na asistenciju Franka Lamprada za 2-0.

Točku na i stavio je upravo Lampard deset minuta prije kraja utakmice, a to mu je ujedno bio i 12. pogodak Boltonu čime je od svih igrača u povijesti Premiershipa, zajedno s Robbiejem Fowlerom, najuspješniji. Recimo i da je hrvatski reprezentativac Ivan Klasnić cijelu utakmicu prosjedio na klupi za pričuve.

C-B footyroom.com by footyroom

West Bromwich Albion je također bio vrlo uvjerljiv na svom travnjaku protiv Sunderlanda. Slavio je s 4-0, a jedan od najzaslužnijih za tri boda bio je Peter Odemwingie koji je bio dvostruki strijelac. S dva pogotka u ovom kolu i tri u prošlome (Wolves) Odemwingie je postigao više golova nego u prethodnih 20 utakmica u Premiershipu. Preostala dva pogotka za WBA postigli su James Morrison i Keith Andrews.

Newcastle je katastrofalnim drugim poluvremenom propustio vodstvo od 2-0 protiv 18-plasirane momčadi Premiershipa - Wolvesa. Nakon svega 18 minuta igre "svrake" su golovima Dembe Cissea i Jonasa Gutierreza vodile s 2-0, ali su u 20 minuta nastavka sve "prokockali". Matthew Jarvis i Kevin Doyle donijeli su veliki bod Wolvesu koji je "isplivao" iz zone koja vodi u niži rang natjecanja.