MATIJA DJANJESIC/CROPIX Cropix
MODRI SLAVILI NA KRIMEJI

Nogometaši Dinama plasirali su se u osminu finala Hrvatskog kupa 4:1 pobjedom protiv Orijenta
Piše: Sportske novosti, HinaObjavljeno: 22. rujan 2021. 18:00

ORIJENT 1919 - DINAMO 1:4 (Fatić 62' / Čop 28', Leovac 46', Jurić 56', Menalo 69')

ORIJENT: Boglić - Švrljuga, Mulac, Tadejević, Travaglia (od 77. Macolić) - Mohorovičić (od 78. Srzentić), Fatić, Hodža 5,5, Zrilić (od 59. Jadrić) - Frigan 6 (od 59. Matulja), Fućak (od 73. Gerc).

Trener: Edo Flego.

DINAMO: Livaković - Dilaver, Lauritsen, Franjić - Moharrami (od 46. Špikić), Bulat, Gojak (od 58. Baturina), Ademi (od 58. Tolić), Leovac (od 70. Andrić) - Jurić, Čop (od 58. Menalo).

Trener: Damir Krznar.

Žuti kartoni: Jurić (44, preoštar start), Fućak (49., preoštar start), Frigan (49., preoštar start), Matulja (88, preoštar start).

"Modri" su rutinski stigli do pobjede protiv trećeplasirane momčadi 2. HNL. Poveli su 3-0, riječki sastav je potom smanjio na 1-3 i vratio nadu, no još jedan gol hrvatskog prvaka otklonio je sve dvojbe.

Golove za Dinamo zabili su Duje Čop (28), Marin Leovac (46), Deni Jurić (56) i Luka Menalo (69), dok je za Orijent pogodak postigao Edin Fatić (62).

Orijent se dobro držao skoro pola sata, a gosti su poveli nakon pogreške Maria Tadejevića kojem je Jurić presjekao dodavanje, a Čop u nastavku akcije zatresao mrežu.

Na samom otvaranju drugog dijela hrvatski prvak je poveo sa 2-0. Arijan Ademi i Marin Leovac su odigrali krasan dupli pas i Dinamov bek je udarcem u drugi kut matirao Kristiana Boglića.

U 56. minuti vidjeli smo i treći gol zagrebačkog sastava. Marko Bulat je ubacio iz kornera, Lauritsen pucao glavom, no Boglić je obranio, a Jurić u nastavku akcije petom pogodio za 3-0.

Tračak nade domaćinu donio je Fatić pogodivši glavom u 62. minuti nakon ubačaja s desne strane.

No sedam minuta kasnije gosti su stigli i do četvrtog gola. Jurić je idealno proigrao Menala koji je prošao kroz obranu domaćina i preciznim udarcem pogodio za 4-1.

Korak do novog gola domaćin je bio u 74. minuti, no udarac Danijela Jadrića je završio u vratnici.

BSK Bijelo Brdo je porazio Cibaliju sa 1-0, a pobjednički pogodak zabio je Hrvoje Ilić u 45. minuti. Bjelokošćanin Roman Mory Gbane je sjajno probio po lijevoj strani ubacivši loptu u kazneni prostor, Roko Runje je boksao loptu ravno na glavu Ilića koji je zabio za 1-0 i kasnije se pokazalo pobjedu.

Identičnim rezultatom Oriolik je pobijedio Zagreb sa 1-0, a pogodak odluke zabio je Goran Jurić u 38. minuti.

Belišće nije imalo problema protiv Vinogradara upisavši pobjedu 4-0, dok je Rudeš bez većih problema porazio Bjelovar sa 5-1.

Šibenik je kao gost pobijedio Međimurje sa 1-0, a susret je odlučio gol Marina Jakoliša u 24. minuti.

Gostujuću pobjedu ostvario je i Slaven Belupo koji je Karlovac 1919 porazio sa 2-0. Hansel Zapata (38) i Ivan Krstanović (72-11m) bili su strijelci u pobjedi koprivničkog sastava.

Bila je to prva pobjeda Belupa u svim natjecanjima nakon 69 dana "posta".

Varaždin je u odličnom susretu pobijedio Sesvete sa 3-2 nakon produžetaka.

Gosti su poveli 1-0 preko Nike Domjanića u 4. minuti, no domaćin je uspio okrenuti rezultat golovima Nine Stojanovića (76) i Mihovila Geljića (83-11m). No, samo minutu kasnije Stjepan Igrec je izjednačio na 2-2 gurnuvši susret u protidužetak. Pogodak odluke zabio je Ivan Posavec u 106. minuti.

Rudar iz Labina je pobijedio Split sa 2-0. Prvi gol pao je u 13. minuti nakon kornera Stepčića kada je u skoku bio najviši Načinović. U 33. minuti Toni Macan je izašao sam pred vrata "Crvenih" i zabio za 2-0. Split je u nastavku bio bolji, imao je nekoliko prilika, no presudilo je prvih pola sata kada su Labinjani zabili oba gola.

PRIJENOS UŽIVO

90+2' - Završila je utakmica, Dinamo je pobijedio 4:1 i izborio osminu finala Hrvatskog kupa.

90' - Igrat će se dvije minute sudačke nadoknade.

90' - Lijepi pokušaj Orijenta s vrha šesnaesterca za drugi pogodak, ali Livaković brani.

87' - Utakmica na Krimeji je ušla u posljednje minute.

74' - Vratnica sada spašava Dinamo. Pucao je sada Jadrić, Livaković se ispružio, ali nije mogao do lopte koja je završila na vratnici. Da je lopta ušla, bio bi to sjajan gol.

69' - GOOOL! Dinamo opet bježi na tri gola razlike. Jurić je proigrao Menala, a ovaj sigurno zabija za 4:1.

64' - Sjajan pokušaj Švrljuge koji je opalio dalekometno, ali Livaković je sjajno reagirao i obranio udarac krajnjim naporom.

62' - GOOOL! Orijent je smanjio na 1:3, zabio je Fatić glavom nakon ubačaja s desne strane i vratio nadu domaćinima.

60' - Novi pokušaj Dinama, sada preko Menala, ali lopta odlazi preko gola.

56' - GOOOL! Dinamo vodi 3:0, zabio je Jurić petom. Pucao je prvo Lauritsen nakon ubačaja iz kornera, Boglić je obranio, a onda je Jurić zatresao mrežu petom iz peterca.

46' - GOOOL! Leovac je zabio za 2:0 vodstvo Dinama. U prvoj akciji u drugom dijelu Dinamo, čini se, uvodi utakmicu u mirne vode. Pucao je Leovac iskosa s lijeve strane nakon kombinacije s Ademijem i udarcem u dalji kut matirao Boglića.

45' - Kraj prvog poluvremena, Dinamo na odmor odlazi s vodstvom 1:0.

43' - I Dinamo je opet u naletu, ovoga puta preko Bulata koji puca s vrha šesnaesterca, ali lopta odlazi visoko preko vratiju.

41' - Dinamo je sada pokušao preko Čopa koji je pucao glavom, ali nema opasnosti i potrebe za intervencijom Boglića.

33' - Dinamo u ovim trenucima ima 70% loptu u svom posjedu. I nakon postignutog gola Modri nastavljaju s napadima.

28' - GOOOL! Dinamo vodi 1:0, zabio je Čop! Isplatio se pritisak Modrih na obranu Orijenta. Jurić je presjekao dodavanje, a Čop zatresao mrežu.

27' - Orijent opet prijeti, ovoga puta dalekometno preko Frigana. Livaković je imao lagan posao.

22' - Odmah na drugoj strani uzvraća Orijent, pucao je Fućak neometan, ali ravno po sredini i Livaković brani.

21' - Možda i najbolja prilika dosa za Dinamo. Nakon ubačaja s lijevog boka neometan je na nekih 6,7 metara ostao Ademi koji puca glavom, ali ravno u Boglića.

18' - Novi pokušaj hrvatskog prvaka nakon kombinacije po lijevoj strani. U skoku je bio Jurić, ali nije uspio ozbiljnije ugroziti vratara Orijenta.

12' - Pokušao je sada Bulat iz slobodnog udarca, ali Boglić nije imao potrebe za intervencijom.

11' - Nakon udarca iz kuta zaprijetio je Dinamo preko Gojaka, ali je njegov udarac blokiran.

6' - Lijepa prilika za Orijent nakon prekida, pucao je Frigan glavom, ali previsoko i Livaković nije imao potrebe za intervencijom.

4' - Dinamo je na startu očekivano preuzeo inicijativu i dominira u posjedu lopte. Sada je pokušao Jurić dalekometnim udarcem, ali lopta odlazi preko gola.

1' - Počela je utakmica.

>>> Stigli su sastavi! Damir Krznar na teren šalje jake snage, predvođene Dominikom Livakovićem na vratima. U obrani će zaigrati Marin Leovac, a naprijed kreću Gojak, Čop i Jurić. Na klupi su Ivanušec i Petković, ali i najavljeni Tolić i Šutalo.