Damir Kreilach

Canadian Press/shutterstock Editorial/profimedia
SJAJNA PARTIJA

Hrvat he postigao dva pogotka u gostujućoj pobjedi njegovog Real Salt Lakea protiv St. Louis Cityja
Piše: Goran Čičin-MašanskerObjavljeno: 22. lipanj 2023. 07:58

Hrvatski veznjak Damir Kreilach postigao je dva pogotka u gostujućoj pobjedi njegovog Real Salt Lakea protiv St. Louis Cityja.

Poveli su gosti pogotkom Diega Lune u 15. minuti, da bi u 21. Nicholas Gioacchini vratio stvari na početak.

U nastavku je na scenu stupio bivši kapetan Rijeke, koji je svoj prvi pogodak za vodstvo gostiju postigao nakon lijepe akcije Lune i Maikela Changa u 48. minuti, da bi nakon povratne lopte Andrewa Brodyja postavio konačnih 1:3 u 66. minuti.

Kapetan Real Salt Lakea po vokaciji je veznjak, no zaigrao je u napadu i opravdao povjerenje svog trenera Pabla Mastroenija vrhunskom partijom koju je SofaScore ocijenio s 8.5.

Tako je 34-godišnjak iz Vukovara postigao svoj četvrti i peti pogodak u aktualnoj sezoni, a njegova momčad drži sedmo mjesto na ljestvici Zapadne konferencije MLS-a s 26 osvojenih bodova, šest manje od vodećeg Los Angeles FC-a koji je noćas na domaćem terenu s 1:0 svladao Seattle Sounders. Stipe Biuk odigrao je posljednjih pola sata za LAFC.