CARLOS COSTA Afp
NE PRESTAJE TRPATI

Iako je počelo SP u Kataru, bivši europski prvak i danas je imao službenu, natjecateljsku utakmicu
Piše: SNObjavljeno: 20. studeni 2022. 21:57

Daleko od svjetala katarske pozornice svoje domaće utakmice igraju nogometaši koji nisu izborili ulaznicu za najveći turnir na svijetu.

Portugalska Estrela ugostila je Benficu u prvome kolu Liga kupa na svome stadionu Dr. Magalhães Pessoa u Leiriji.

Strijelac za 1:0 bio je hrvatski napadač Petar Musa koji ove sezone u lisabonskom klubu igra zapaženu rolu (VIDEO). Šesti mu je to pogodak za Benficu i 24-godišnji napadač mogao bi, nastavi li ovim tempom, jednoga dana zakucati i na vrata seniorske reprezentacije.

Napadač Estrele Joao Silva izjednačio je u 22. minuti (VIDEO), da bi na 2:1 za Benficu povisio Chiquinho iz jedanaesterca samo sedam minuta kasnije (VIDEO).

Pogodak za 3:1 postigao je Julian Draxler u 90. minuti, a konačnih 3:2 postavio je brazilski napadač u dresu Estrele Gustavo Henrique duboko u sudačkoj nadoknadi.

Petar Musa igrao je do 87. minute kada ga je zamijenio Rodrigo Pinho.

Portugalski Liga kup koncipiran je tako da pobjednici osam skupina prolaze dalje u četvrtfinale. Benfica je ovom pobjedom izborila prva tri boda, jednako kao i Moreirense koji je prethodno s 2:1 svladao Penafiel.

25. travanj 2024 15:19