BRUCE WHITE/AFP/PROFIMEDIA Bruce White/afp/profimedia
PRECIZAN UBAČAJ

Mjesto u polufinalu Kupa već je ranije osigurao njihov najveći rival i aktualni prvak države
Piše: Andro PolićObjavljeno: 12. ožujak 2023. 19:09

Do 42. minute trajao je otpor Raith Roversa protiv Rangersa. Akutalni škotski doprvak u četvrtfinalu Kupa na Ibroxu dočekao je klub iz drugog razreda tamošnjeg nogometa, a "brava je otključana" tek potkraj prvog poluvremena. Dobar dio zasluga za probijanje suparničkog bedema pripisuje se i Borni Barišiću. Lijevi bek Vatrenih izveo je udarac iz kuta, a najviši u skoku bio je Connor Goldson.

Asistenciju Barišića pogledajte OVDJE.

Pobjeda Rangersa zapečaćena je u nastavku utakmice. Prvo je Ryan Nolan u 58. minuti postigao autogol, da bi konačnih 3:0 postavio Scott Arfield u 88. minuti. Antonio Mirko Čolak na terenu je bio do 79. minute, kada je izašao iz igre, a Barišić je teren napustio 13 minuta ranije. Već ranije, mjesto među četiri u završnici škotskog Kupa osigurali su Celtic i Inverness, dok će se za posljednje mjesto u ponedjeljak boriti Falkirk i Ayr United.

20. travanj 2024 10:24