HASAN BRATIC Dpa Picture-alliance Via Afp
KAKAV POTEZ

HSV trenutno drži šesto mjesto sa samo pet bodova manje od vodećeg trojca druge Bundeslige
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 16. travanj 2022. 22:50

U 30. kolu druge njemačke Bundeslige slavio je HSV protiv Karlsruhera s 3:0. Drugi je gol remek-djelo bivšeg hajdukovca Marija Vuškovića.

Za 1:0 zaslužan je bio napadač Robert Glatzel na Jattinu asistenciju u 23. minuti.

Desetak minuta kasnije Vušković je izveo slobodnjak s oko 25-30 metara u maniri najvećih majstora... Fantastično je opalio i skinuo paučinu s Kusterova gola.

Mladom hrvatskom reprezentativcu ovo je prvijenac za njemačku momčad u 20. bundesligaškom nastupu.

Vuškovićev eurogol pogledajte OVDJE.

Konačnih 3:0 postavio je Josha Vagnoman u 68. minuti.

HSV je ovom pobjedom ostao na šestome mjestu druge Bundeslige, sa samo pet bodova manje od vodećih Schalkea, St. Paulija i bremenskog Werdera koji drže čelo ljestvice s po 53 boda. Četvrti je Darmstadt (51), a peti Nürnberg koji ima 49 bodova.

Do kraja prvenstva još su četiri kola, a HSV igra i polufinale njemačkoga Kupa protiv Freiburga koje je na rasporedu 19. travnja.

15. travanj 2024 19:28