Bartol Barišić je zabio dva gola u 120 sekundi

DAMIR KRAJAC Cropix
SJAJNA VEČER HRVATA

Domžale su s visokih 5:1 pobijedile Goricu, a glavnu ulogu na terenu su imali Hrvati
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 28. listopad 2022. 23:35

Domžale, koje s klupe vodi nekadašnji trener Rijeke Simon Rožman, su s 5:1 pobijedile Goricu u 15. kolu slovenskog nogometnog prvenstva, a susret su obilježili Hrvati. Čak su se tri hrvatska nogometaša upisala u strijelce, a posebno je briljirao dinamovac na posudbi u Domžalama.

Poveli su domaćini golom bivšeg igrača Rijeke i Hajduka Franka Kovačevića u 40. minuti, a četiri minute kasnije je na 2:0 povisio Žiga Repas koji se u strijelce upisao i u 46. minuti kada je na semaforu pisalo 3:0.

Za gostujući je sastav u 84. minuti zabio bivši igrač Orijenta, Slaven Belupa i Istre 1961 Miroslav Iličić, a onda je krenuo šou dinamovca. U samoj je završnici na scenu stupio 19-godišnji Bartol Barišić i u samo 120 sekundi zabio dva gola za konačnih 5:1.

Domžale su ovom pobjedom zauzele peto mjesto s 21 osvojenim bodom, dok je Gorica deveta sa 11 bodova.