BUNDESLIGA

VIDEO Raul oduševio golom u stilu Šukera, Petrić strijelac iz penala u HSV-ovu remiju

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 08. travanj 2012. 19:48

U tjednu u kojem su ispali u četvrtfinalu Europa lige od Athletic Bilbaa nogometaši Schalkea utješili su se lakom bundesligaškom pobjedom protiv Hannovera. U sklopu 29. kola bilo je 3-0 za sastav iz Gelsenkirchena...

Dva je gola u 18. ovosezonsku pobjedu "rudara" ugradio Raul, a jedan Klaas-Jan Huntelaar, dok je Peruanac Jefferson Farfan asistirao kod sva tri gola.

Na oduševljenje 61.673 gledatelja na Veltins Areni vodstvo domaćinu Raul je donio već u 6. minuti kada je pospremio loptu u mrežu glavom. Bio je to nekadašnjem kapetanu madridskog Reala 13. ovosezonski bundesligaški pogodak, a 14. je zabio u drugoj minuti drugog poluvremena, ovoga puta desnicom, nakon što je prethodno driblingom ljevicom poslao vratara Hannovera Ron-Roberta Zielera u prazno. Točku na i na petu pobjedu Schalkea u posljednjih šest utakmica postavio je Nizozemac Huntelaar svojim 24. ovosezonskim prvenstvenim golom.

Schalke 04 3-0 Hannover 96 footyroom.com by Futbol2101

Huntelaar je potonjim golom postao najbolji nizozemski bundesligaški strijelac u jednoj sezoni. Prethodno je rekord držao Roy Makaay koji je 23 gola zabio u dresu Bayerna u sezoni 2003/04.

Nogometaši HSV-a i Bayera iz Leverkusena odigrali su 1-1 u posljednjem dvoboju 29. bundesligaškog kola.... Mladen Petrić zabio je u 40. minuti utakmice iz 11-erca svoj sedmi ovosezonski bundesligaški pogodak za Hamburžane, prvi od 18. veljače kad je pogodio pri domaćem 3-1 porazu od Werdera. Bio mu je to ujedno treći gol iz jedanaesterca.

Odigrao je hrvatski napadač 88 minuta, kada je napustio teren za Korejca Sona. Ivo Iličević za domaće je igrao do 71. minute.Za goste je u 55. minuti nakon niza bizarnih okolnosti poslije jednog prekida izjednačio mladi njemački reprezentativac Andre Schürrle. Momčad Torstena Finka i sedmi put uzastopno nije uspjela pobijediti na svom stadionu. Dva je boda iznad zone ispadanja.

Huntelaar najbolji strijelac Schalkea u povijesti

Nizozemski nogometaš Klaas-Jan Huntelaar je pogotkom Hannoveru, u pobjedi svog Schalkea 3-0, srušio klupski rekord star preko 70 godina. Nizozemac je postigao treći pogodak svoje momčadi što mu je ujedno bio i 43. ove sezone u 42. nastupu. Tim je zgoditkom pretekao Hermmanna Eppendorfa koji je u sezoni 1940/1941 postigao 42 pogotka za Schalke.

- Dokle god pobjeđujemo, a ja pritom zabijam mnogo golova, to je super stvar – rekao je Huntelaar za Schalkeovu službenu stranicu.