Ante Crnac

Pressfocus/ddp Usa/profimedia
UGASILI MOTOR

Rakow je s 2:0 pobijedio na gostovanju kod Motor Lubina u prvom kolu Ekstraklase
Piše: Gradimir ĐukarićObjavljeno: 22. srpanj 2024. 13:02

Hrvatski nogometaš Ante Crnac (20) s golom i asistencijom bio je junak 2:0 pobjede Rakowa na gostovanju kod Motor Lubina u prvom kolu poljske Ekstraklase. Crnac je utakmicu otvorio pogotkom u 32. minuti na asistenciju sunarodnjaka i kapetana Rakowa Frana Tudora. Tudor je ubacio prizemnu loptu, a Crnac je uletio u prostor i usmjerio je u kut vrata. Novi sjajni potez U21 hrvatskog reprezentativca uslijedio je u 87. minuti. Crnac je kroz noge protivničkog braniča Mareka Bartoša asistirao Dawidu Drachalu za konačnih 2:0.

Ante Crnac u poljski klub stigao je prošlog ljeta u transferu vrijednom 1,3 milijuna eura. Nekadašnji junior Dinama za poljski klub odigrao je ukupno 36 utakmica u svim natjecanjima uz učinak od devet golova i šest asistencija. Transfermarkt njegovu vrijednost trenutno procijenjuje na dva milijuna eura, odnosno dva i pol puta više nego prošlog ljeta kada je napustio Slaven Belupo.

22. kolovoz 2024 14:06